Szczypiorniści Warmii Olsztyn awansowali do Pucharu Polski

Podopieczni trenera Giennadija Kamielina pokonali w środę zespół Meble Wójcik Elbląg 28:22. Tym samym olsztynianie zapewnili sobie awans do szczebla centralnego Pucharu Polski.
Zgodnie z zapowiedziami finałowy mecz Wojewódzkiego Pucharu Polski, który odbył się w hali Urania, oba zespoły potraktowały szkoleniowo. Trener Giennadij Kamielin postawił na tych zawodników, którzy mieli mniejszy udział w ostatnich ligowych zwycięstwach. Na parkiecie od pierwszej minuty kibice zobaczyli m.in. Łukasza Zakretę, Mateusza Kopycińskiego, Pawła Deptułę czy Michała Krawczyka.

Od początku środowego spotkania zarówno olsztynianie jak i elblążanie nie potrafili wyjść na znaczne prowadzenie. Obie ekipy dosyć często zmieniały się na prowadzeniu, grając przy tym dość asekuracyjnie w obronie i ataku. Obie ekipy schodziły jednak do szatni remisując 13:13. - Zagraliśmy dość ospale w obronie - przyznaje Sebastian Koledziński, skrzydłowy Warmii Olsztyn. - Z minuty na minutę graliśmy jednak coraz lepiej. Drużyna z Elbląga również zagrała zupełnie innym składem i to też miało wpływ na przebieg meczu.

W drugiej części spotkania sytuacja wyglądała dość podobnie. Gdy jedna z ekip wychodziła obejmowała prowadzenie, druga błyskawicznie niwelowała straty. Trzeba jednak podkreślić, że jednej ani drugiej drużynie nie zależało na zwycięstwie w tym spotkaniu. Awans do kolejnej rundy krajowego czempionatu wiążę się bowiem z dodatkowymi kosztami dla klubu.

Skuteczne rzuty Mateusza Kopycińskiego oraz Karol Królika dały Warmiakom na 15. minut przed zakończeniem spotkania cztery bramki przewagi. Do końca meczu przewaga olsztynian wzrosła do 6 bramek, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 28:22. - Okazaliśmy się silniejszym zespołem - mówi skrzydłowy olsztynian. - Jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie do sezonu i wszyscy wytrzymują pełne 60 minut na parkiecie. Trzeba jednak przyznać, że naszym priorytetem są rozgrywki ligowe, a nie puchar Polski. Nie mniej jednak cieszymy się ze zwycięstwa w tym spotkaniu.

W pierwszym oraz drugim etapie eliminacji szczebla centralnego uczestniczyć będą zespoły, które okazały się najlepsze w swoich województwach. Cztery najlepsze z nich awansują potem do 1/8 finału, gdzie czekają na nich drużyny z ekstraklasy.

Warmia Traveland Olsztyn - Meble Wójcik Elbląg 28:22 (13:13)

Warmia: Zakreta, Gawryś - Kopyciński 10, Droździk 5, Królik 2, Kondracki 2, Sikorski 2, Paweł Deptuła 2, Dzieniszewski 2, Koledziński 2, Piotr Deptuła 1 oraz Hegier, Żółtak, Krawczyk, Malewski

Kary: 4 min

Meble Wójcik: Głębocki 1, Ram - Spychalski 5, Nowakowski 3, Netz 3, Malczewski 2, Gębala 2, Paweł Adamczak 2, Malandy 1, Olszewski 1, Marcin Głębocki 1 oraz Szopa, Piotr Adamczak.

Kary: 2 min

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl.