Dwóch naszych bokserów z medalami. "To wielki i niespodziewany sukces"

- Kamil Holka i Tomek Bohdanowicz przebili wszelkie moje oczekiwania. Serdecznie im gratuluję, to ważna chwila gorzowskiego boksu - powiedział Grzegorz Swadowski, trener Orkana Gorzów. Jego zawodnicy wywalczyli srebrne medale młodzieżowych mistrzostw Polski.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

W mistrzowskiej rywalizacji w Koninie wzięło udział 138 zawodników. 20-letni Kamil Holka walczył w kategorii 69 kg, gdzie rywalizowało aż 19 pięściarzy. W kategorii o rok starszego Tomasza Bohdanowicza - 91 kg - było ich dziesięciu. - Obaj pokazali dużą klasę, pewnie przebili się przez naprawdę niełatwe eliminacje - opowiadał trener Grzegorz Swadowski. - Ostatecznie dotarli aż do walk o złoto, gdzie dopiero znaleźli pogromców, choć nie poddali się do ostatnich sekund.

Holka w ćwierćfinale pokonał Damiana Faleckiego z Ostrowca Świętokrzyskiego, w półfinale Oskara Materę z Myszkowa, a w finale przegrał z Danielem Adamcem z Kielc. Żadna z walk nie kończyła się przed czasem, podobnie jak u Bohdanowicza. Pięściarz Orkana w kategorii 91 kg wygrał z Damianem Pasiekiem (UKS Śląsk Ruda Śląska) i z Dawidem Seńko (BKS Skorpion Szczecin). Pojedynek o złoto przegrał z Igorem Jakubowskim (KB Zagłębie Konin).

- Jakubowski został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw Polski - mówił Swadowski. - To już jest medalista i czołowy pięściarz Europy. Dlatego przegrać z takim rywalem po dobrym pojedynku to nie wstyd. Jeszcze raz chcę przekazać słowa uznania dla chłopaków. Dwa srebra to duży wyczyn i sukces.