Korona Handball wygrywa dwa turnieje

50 meczów zostało rozegranych na dwóch turniejach piłkarek ręcznych, które w weekend rozegrano w Kielcach. W obu kategoriach wiekowych triumfowały zawodniczki Korony Handball.
W VIII Turnieju Piłki Ręcznej Juniorek Młodszych o Puchar Prezydenta Miasta Kielc, pierwszy zespół prowadzony przez Monikę Ciszek odniósł komplet zwycięstw. Kielczanki pokonały kolejno Pałac Młodzieży Tarnów 21:11 (9:4), Dwójkę Łomża 23:16 (14:6), Stal Żywiec 30:12 (14:4), SMS Karpacz 20:20 (10:8) oraz w finale KPR Jelenią Górę 26:11 (13:4). Natomiast Korona Handball II startująca poza konkursem w turnieju (grały w niej bowiem o rok starsze zawodniczki) również odniosły pięć zwycięstw - pokonały Kusego Kraków 21:10 (11:2), KPR Jelenią Górę 25:13 (12:6), KPR Radzymin 28:13 (13:8), Dwójkę Lublin 25:7 (13:5) i Dwójkę Łomża 23:9 (13:5).

Najlepszą zawodniczkę turnieju wybrano Magdę Więckowską (Korona Handball I), a najlepszą bramkarkę Natalię Filończuk (SMS Karpacz). Królem strzelców została Kinga Strózik z Korony Handball I, która zdobyła 40 bramek. Wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek w drużynie otrzymały również dwie kielczanki: Natalia Marcian (Korona Handball I) oraz Joanna Feldman (Korona Handball II).

Pierwsza drużyna Korony Handball była również bezkonkurencyjna w IX Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek. Podopieczne Marzeny Świtoń wygrały pięć spotkań - z Korabem Staszów 15:6 (9:4), AZS-em Radom 14:9 (5:8), SMS-em Łukowią Łuków 18:7 (10:6), Sprinterem Lublin 23:5 (15:3) oraz w finale z Ochotą Warszawa 14:8 (7:4). Drugi kielecki zespół zajął dziewiąte miejsce w turnieju.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Wiktoria Sitarz (Ochota Warszawa), a bramkarką Gabriela Zięba (Korona Handball I). Najskuteczniejsza była Natalia Duszyńska (Łukowia). Wyróżnienia otrzymały m.in. dwie kielczanki: Julia Zawierucha (Korona Handball I) oraz Aleksandra Siek (Korona Handball II).

Zarząd Stowarzyszenia Korona Handball dziękuje Urzędowi Miasta Kielce za udzielone wsparcie umożliwiające organizację turnieju oraz uczestnikom turnieju za udział w zawodach i sportową rywalizację.

Składy (juniorki młodsze)

Korona Handball: Nazimek, Cichy - Strózik 40, Marcian 19, Więckowska 17, Świtoń 16, Naszydłowska 15, Nowak 10, Pinda 2, Jas 1.

Korona Handball II: Walczyńska - Kowalska 23, J. Szkurłat 18, W. Szkurłat 17, Janczyk 17, Giser 15, Stępień 13, Feldman 10, Cwynar 5, Król 4, Rozmus 2, Czekala 1, D. Więckowska.

Składy (młodziczki)

Korona Handball: Zięba, Gonciarz - Gil 23, Staszewska 18, Stępniak 12, Piotrowicz 9, Iwanicka 7, Zemsta 6, Zawierucha 4, Myrdzik 3, Szymkiewicz 2, Gołąbek.

Korona Handball II: Szczepanek - Siek 12, Janaszek 11, Tworek 7, Antos 5, Gad 4, Gocał 3, Trzpiot 2, Siwek 2, Czekaj 1, Garbus, Klimas, Arendarska, Skiba.