Polski Cukier pod dwóch meczach w Arenie Toruń

W ostatnim tygodniu drużyna Polskiego Cukru Toruń rozegrała dwa mecze w swojej arenie.

MECZ POLSKI CUKIER TORUŃ - ENERGA CZARNI SŁUPSK (22.10.2015r.)

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń odnieśli trzecie zwycięstwo na inauguracje sezonu w Polskiej Lidze Koszykówki. Po niesamowitym meczu i bardzo dobrej grze w obronie pokonali faworyzowaną drużynę EnergiI Czarnych Słupsk 84:60!

Początek spotkania kolejny raz w tym sezonie rozpoczęli gospodarze, którzy po pierwszych akcjach i trafieniu Michała Michalaka prowadzili 6:2. Dzięki dobrej grze Jarosława Mokrosa Energa Czarni zbliżyła się na jeden punkt, ale na szczęście dla toruńskiej publiczności nie trwało to długo. Polski Cukier dzięki dobrej grze w obronie zanotował serię 8:0 i od tego momentu kontrolował grę na parkiecie. Dzięki bardzo dobrej grze Maksyma Korniienko i Łukasza Wiśniewskiego po rzutach wolnych Markeitha Cummingsa torunianie wygrali pierwszą kwartę różnicą 10 punktów (23:13). W drugiej kwarcie podrażniona ambicja koszykarzy ze Słupska zwiastowała zacięty pojedynek. Tak też było, Twarde Pierniki jednak nie dawały za wygraną i w niezwykle zaciętych pojedynkach indywidualnych nie odstawały na krok Czarnym Panterom. Gospodarze dzięki trafieniu Michała Michalaka osiągnęli dwunastopunktową przewagę. Po trójce Danny'ego Gibsona wzrosła ona nawet do stanu 41:24. W zespole gości szybko trzy faule złapał Cheikh Mbodj, za to na wyróżnienie zasługiwał Jerel Blassingame, który w pierwszej połowie zanotował osiem punktów i cztery asysty.

Początek trzeciej kwarty to ponownie bardzo skuteczna gra Polskiego Cukru. Szalał pod koszami Stevan Milosević który w całym spotkaniu zanotował 16 zbiórek. Energa Czarni próbowała momentami bardziej agresywnej obrony, ale nie wpływało to na postawę torunian. Czarni próbowali rzucać za trzy ale to nie był ich najlepszy dzień. Po kolejnych trafieniach Wiśniewskiego i Gibsona przewaga gospodarzy wynosiła aż 20 punktów. Polski Cukier przejął całkowicie inicjatywę i nawet lepsza postawa Cheikha Mbodja nie mogła poprawić sytuacji gości. Ostatnia kwarta już niczego nie zmieniła i to zespół trenera Jacka Winnickiego mógł cieszyć się z trzeciego zwycięstwa w sezonie!

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Danny Gibson, który zdobył 23 punkty i pięć asyst. Maksym Kornijenko dołożył do tego 13 punktów i dziewięć zbiórek.

Polski Cukier Toruń - Energa Czarni Słupsk 84:60

(23:13, 18:14, 23:21, 20:12)

Polski Cukier: Gibson 23 (5 asyst), Korniienko 13 (9 zbiórek), Wiśniewski 12 (4 asysty), Michalak 10, Sulima 8, Milosević 8 (16 zbiórek!!!), Cummings 6, Bochno 3, Michalski 1, Lisewski, Perka.

Energa Czarni: Mbodj 15, Blassingame 12, Harper 12, Mokros 8, Campbell 7, Borowski 4, Nix 2, Śnieg, Seweryn, Cesnauskis.

MECZ POLSKI CUKIER TORUŃ - ASSECO GDYNIA (25.10.2015r.)

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń w swoim czwartym spotkaniu przeciwko Asseco Gdynia odnieśli pierwszą porażkę w sezonie.

Polski Cukier Toruń - Asseco Gdynia 79:83 (23:14, 15:27, 16:25, 25:17)

Polski Cukier: Gibson 22, Cummings 18, Wiśniewski 13, Korniienko 7, Milosević 7, Sulima 6, Michalak 3, Perka 2, Michalski 1, Bochno 0.

Asseco: Hickey 25, Matczak 17, Frasunkiewicz 11, Szczotka 10, Żołnierewicz 8, Parzeński 6, Kowalczyk 4, Kaplanović 2, Czerlonko 0.

Kolejne trzy kolejki toruńska drużyna rozegra na wyjeździe. W najbliższą sobotę (31.10, 18:00) zmierzy się z AZS-em w Koszalinie. Drugi mecz rozegra na parkiecie klubu WKS Śląsk Wrocław (8.11., 20:00). Mecz ten będzie transmitowany w Polsat Sport News. Kolejnym rywalem Polskiego Cukru Toruń będą Wilki Morskie ze Szczecina. Z kolei w Arenie Toruń najbliższy mecz odbędzie się 22 listopada o godz. 18:00. Polski Cukier Toruń podejmie Polpharmę Starogard Gdański.