Dziki wreszcie się obudziły. Wygrana futsalistów AZS UMCS

Futsaliści I-ligowego AZS UMCS Lublin przełamali wreszcie złą passę. Po trzech porażkach z rzędu akademicy pokonali u siebie faworyzowany, choć grający w okrojonym składzie Berland Komprachcice.

Mecz nie rozpoczął się dla gospodarzy dobrze. Wprawdzie AZS UMCS przeważał, ale nie potrafił tego udokumentować bramkami, choć okazje do strzelania gola mieli Łukasz Mietlicki i Tomasz Ławicki. To, czego nie udało się dokonać lublinianom, powiodło się gościom i w 12. minucie po trafieniu Piotra Wochny Berlad objął prowadzenie. Akademicy ambitnie dążyli do odrobienia strat i tuż przed przerwą dopięli swego, a strzelcem bramki był Jarosław Walęciuk.

Po zamianie stron inicjatywę przejęli gospodarze. Z impetem nacierali na bramkę rywala. W 24. minucie drugiego gola dla AZS UMCS zdobył Damian Gawron, a chwilę później wyczyn kolegi powtórzył Jakub Drzewiecki i na tablicy wyników widniał rezultat 3:1. To jednak nie zadowalało drużyny lubelskiej, która ambitnie dążyła do podwyższenia rezultatu, co się zresztą powiodło, bo po trafieniach Konrada Tarkowskiego i Tomasz Ławickiego akademicy prowadzili 5:1. W końcówce jednak się nieco rozluźnili, co skrzętnie wykorzystali goście i zmniejszyli rozmiary porażki do dwóch bramek.

Kolejne spotkanie akademicy rozegrają za dwa tygodnie, kiedy to zmierzą się z MKF-Renex Grajów.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

AZS UMCS Lublin 5 (1)

Berland OSiR Komprachcice 3 (1)

Bramki dla AZS UMCS: Jarosław Walęciuk (20.), Damian Gawron (24.), Jakub Drzewiecki (28.), Konrad Tarkowski (34.), Tomasz Ławicki (37.). Dla Berlandu: Piotr Wochna (12.), Michał Zboch (40.), Andrzej Sapa (40.).