Gwiazda lekkiej atletyki spotka się z fanami w Olsztynie

Mowa o kulomiocie Konradzie Bukowieckim, który wyrasta na sportowca światowego formatu. Nie przez przypadek tego 18-latka porównuje się już do Tomasza Majewskiego. We wtorek zawodnik Gwardii Szczytno będzie gościem olsztyńskiego Muzeum Sportu
Jak informowaliśmy w październiku na olsztyn.sport.pl Konrad Bukowiecki podczas uroczystej gali w szwajcarskiej Lozannie otrzymał wyróżnienie Wschodzącej Gwiazdy Lekkiej Atletyki. - To jest pierwszy Polak, który otrzymał nagrodę od Europejskiej Federacji Lekkiej Atletyki - mówił wówczas Ireneusz Bukowiecki, trener i ojciec sportowca. - Dla nas to bardzo dużo znaczy. Cieszymy się, że ktoś w Europie docenił Konrada za jego ciężką pracę. W poprzednim roku był drugi w tym plebiscycie i według mnie już wtedy miał szanse zdobyć ten laur. Przypomnijmy, że w obecnym sezonie Bukowiecki wywalczył nie tylko mistrzostwo Starego Kontynentu wśród juniorów, ale zajął również szóste miejsce w halowych mistrzostwach Europy seniorów w Pradze. Co więcej, start w stolicy Czech okrasił ustanowieniem halowego rekordu Europy juniorów w pchnięciu kulą seniorską, a więc o wadze 7,26 kg. Dwukrotnie - zarówno w eliminacjach i finale - uzyskał tam odległość 20,46 m. Teraz swoją całą uwagę koncentruje na igrzyskach olimpijskich, które w 2016 roku odbędą się w Rio de Janeiro.

Z kolei w ten wtorek Konrad Bukowiecki będzie gościem Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego. Spotkanie, które odbędzie się na drugim piętrze hali Urania, rozpocznie się o godz. 11.30. Wstęp wolny.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl.