Koszykarki KKS Olsztyn rozpoczęły marsz w górę tabeli

Podopieczne trenera Tomasza Sztąberskiego najwyraźniej otrząsnęły się już po nieudanej inauguracji sezonu. W weekend KKS Olsztyn pokonał Uniwersytet Gdański 64:49. Tym samym odniósł swoje drugie zwycięstwo z rzędu.
Oba zespoły często zmieniały się na prowadzeniu, ale po pierwszej kwarcie, na tablicy wyników widniał remis 14:14.

Potem olsztynianki najwyraźniej zapomniały o koncentracji. Kolejną kwartę rozpoczęły bowiem od straty 0:7. Od samego początku bardzo dobrze w drużynie KKS-u spisywała się Ksenia Zajączkowska i to między innymi dzięki jej rzutom olsztynianki wyrównały stan meczu. Na przerwę w lepszych nastrojach schodziły jednak gdańszczanki, prowadząc 37:33.

- Mniej więcej wiedziałyśmy, czego możemy spodziewać się po naszych rywalkach - mówi Ksenia Zajączkowska, rzucająca KKS. - Dobrze zagrałyśmy w obronie, ponieważ do tego elementu przyłożyliśmy największą uwagę. Miałyśmy też rozpracowanego przeciwnika i to przyniosło pożądany efekt.

Zarówno w trzeciej, jak i czwartej kwarcie przewaga koszykarek z Olsztyna była widoczna. Podopieczne Tomasza Sztąberskiego umiejętnie odcinały od podań najskuteczniejsze zawodniczki w szeregach gospodyń. W efekcie gdańszczanki przez 20 minut zdobyły zaledwie 20 punktów. Całe spotkanie zakończyło się wyraźnym zwycięstwem KKS-u 64:49.

- Gdybyśmy rzuciły więcej spod kosza, to wynik spotkania mógłby rozstrzygnąć się na naszą korzyść już w pierwszej połowie - zauważa Zajączkowska. - W dodatku ponownie nie wpadały nam rzuty za "trzy". Zespół z Gdańska w drugiej połowie opadł z sił, a nam udało się to wykorzystać.

Kolejne dwa spotkania olsztynianki rozegrają w tym tygodniu. Najpierw w piątek podejmą AZS UW Warszawa (godz. 17.30), a dzień później zmierzą się z AZS-em UMCS II Lublin (godz. 15).

AZS Uniwersytet Gdański - KKS Olsztyn 49:64

Kwarty: 14:14, 23:19, 5:16, 7:15

AZS: Formella 14, Różyńska 9, Cieślicka 8, Kosalewicz 2, Angelika Kuras oraz Bączek 6, Paulina Kuras 6, Szczęśniak 4, Ussorowska.

KKS: Zajączkowska 20, Markiewicz 15, Minczewska 9, Żukowska 9, Burandt 6 oraz Polak 4, Płatek 1, Urbaniak, Todys.

Pozostałe wyniki 4. Kolejki:

SMS PZKosz Łomianki - SMS PZKosz II Łomianki 70:43, Mon-Pol Płock - PTS Lider Pruszków 69:49, AZS Uniwersytet Warszawski - Politechnika Gdańska 72:58, Grot Alles Pabianice - KS Basket 25 Bydgoszcz 51:42.