Kolejka "samobójów" w trzeciej lidze. Lider znowu na "czwórkę"

Aż trzech piłkarzy naszych trzecioligowców nie będzie dobrze wspominać trzynastej serii spotkań. Zamiast trafiać do bramki rywala, pokonywali swoich golkiperów.
Niecodziennego "wyczynu" dokonali zwłaszcza piłkarze Wisły Sandomierz. Po kwadransie gry prowadzili z faworyzowanym Porońcem (gol z rzutu karnego Bartosza Szepety), ale potem postanowili utrudnić sobie zadanie. W ostatnich sekundach pierwszej połowy Jakuba Kozłowskiego pokonał Tomasz Wolan, a tuż po przerwie Dawid Korona. Jakby nieszczęść ekipy Adama Mażysza było mało, w 63 minucie czerwoną kartkę obejrzał Mirosław Kabata.

Trzecim pechowcem tej kolejki był obrońca Łysicy Bodzentyn Łukasz Szymoniak, który niefortunnie interweniował po strzale w słupek zawodnika Korony II Jakuba Kotarzewskiego.

Takich problemów nie miał za to lider z Ostrowca. Co ciekawe, mecz z Czarnymi był już czwartym z rozegranych na własnym boisku, w którym podopieczni Tadeusza Krawca aplikują przeciwnikowi cztery bramki.

Wyniki 13.kolejki:

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Czarni Połaniec 4:0 (1:0): Czajkowski (33.), Stachurski (47.), Persona (72.), Nogaj (81.);

Wolania Wola Rzędzińska - Sparta Caffaro Kazimierza Wielka 5:3 (1:2): Szatko dwie (76., 90.), Barycza (42.-karny), Lubera (56.), Wilk (65.) - Zawadzki (1.), Kret (29.), Czajka (57.);

Poroniec Poronin - Wisła Sandomierz 3:1 (1:1): Wolan (45.-sam.), Korona (46.-sam.), Dudzik (70.) - Szepeta (14.-karny);

Korona II Kielce - Łysica Bodzentyn 2:4 (1:2): Szymoniak (43.-sam.), Zawierucha (78.) - Anduła (20.), Michta (27.), Kardas (60.), Kalista (86.);

Unia Tarnów - Spartakus Aureus Daleszyce 1:1 (1:0): Popiela (41.) - Mojecki (50.);

Podhale Nowy Targ - Garbarnia Kraków 1:4 (1:3): Świerzbiński (2.-karny) - Stokłosa (17.), Siedlarz (18.), Kalemba (24.-karny), Ogar (86.);

Hutnik Kraków - Cracovia II 4:0 (3:0): Guja trzy (21., 42., 61.), Jacak (25.);

Wisła II Kraków - Soła Oświęcim 1:3 (1:1): Kuczak (18.) - Wadas dwie (21., 86.), Cygnar (76.);

Poprad Muszyna - Beskid Andrychów 1:1 (1:0): Janur (30.) - Stróżak (61.).