Pierwsza wygrana koszykarzy Tura Bielsk Podlaski

Koszykarze Tura Bielsk Podlaski w czwartej kolejce II ligi zanotowali pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W sobotę we własnej sali pokonali 77:73 drużynę KK Warszawa.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Mecz miał różne fazy. Od początku drugiej kwarty bielszczanie musieli odrabiać stratę kilkunastu punktów (20:32). Natomiast w trzeciej kwarcie z kolei po celnym rzucie Kordiana Jóźwiuka dosyć bezpieczną przewagę mieli gospodarze (50:39), ale nie potrafili jej utrzymać. W ostatniej odsłonie spotkania goście systematycznie odrabiali straty i na niecałe dwie minuty przed końcem doprowadzili do remisu 69:69. Na ponowne prowadzenie Tura wyprowadził Arkadiusz Zabielski, który zdobył cztery kolejne punkty. Przy stanie 75:73 warszawianie sfaulowali Łukasza Kuczyńskiego, a ten nie pomylił się na linii rzutów wolnych i ustalił wynik meczu 77:73.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Tur Bielsk Podlaski - KK Warszawa 77:73

Kwarty: 16:13, 20:21, 24:14, 17:25.

Tur: Kuczyński 29 (2), Zabielski 16, Mateusz Bębeniec 9 (1), J. Jóźwiuk 9 (1), Waszczeniuk oraz K. Jóźwiuk 9 (1), Łukaszewicz 5, Komenda, Zdanowicz.

Inne rozegrane mecze 4. kolejki

Polonia Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka 58:68, UMCS Lublin - Start Lublin 71:64.