Legia Warszawa - Lech Poznań. W ostatnich dwóch meczach Lech spisał się świetnie. Jak teraz?

Remis 2:2 i zwycięstwo 2:1 to dwa ostatnie wyniki Lecha Poznań w meczach z Legią Warszawa przy Łazienkowskiej. Od dwóch lat Kolejorz zatem nie dał się jej pokonać, samemu pokazując się z bardzo dobrej strony
Za czasów trenera Mariusza Rumaka mecze z Legią w Warszawie rozstrzygała jedna bramka. W jednym wypadku Lech wygrał wtedy z legionistami 0:1, w pozostałych dwóch uległ dwukrotnie po 0:1. Od tamtych porażek jednak Lech ani razu nie pozwolił się Legii pokonać przy Łazienkowskiej. W poprzednim sezonie oba mecze z Legią na jej terenie (nie licząc finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym) zakończyły się powodzeniem. Przy czym ten pierwszy, we wrześniu 2014 roku - umiarkowanym. Lech prowadził w Warszawie 2:0 po golach Marcina Kamińskiego i Dariusza Formelli, ale Legia zdołała wyrównać na 2:2.

W rundzie finałowej poznaniacy wygrali jednak kluczowy mecz w Warszawie 2:1 po bramkach Darko Jevticia i Karola Linettego. To spotkanie w dużej mierze zadecydowało o mistrzostwie dla Kolejorza. Wywindowało go na pozycję lidera, której już nie oddał.

To oznacza, że zeszłym sezon był wyjątkowy dla Lecha jeśli chodzi o mecze z Legią Warszawa. Nie przegrał żadnego spotkania ligowego z warszawiakami, co nie zdarzyło się od sezonu 2008/2009, gdy padły dwa remisy 1:1. Jednakże w zeszłym sezonie odbyły się trzy ligowe mecze Legii z Kolejorzem.

Najwyższa wygrana Lecha w Warszawie to wynik 3:1 z 1949 roku, natomiast Legia najwyżej pokonała Lecha w 1996 roku - padł wówczas wynik 5:1.