Koszykarze Astorii zrobili urodzinowy prezent trenerowi

Wyjazdowym zwycięstwem nad GTK Gliwice bydgoscy koszykarze uczcili 45. urodziny swojego trenera Przemysława Gierszewskiego. - Takie prezenty na pewno mile jest dostawać - mówił szkoleniowiec.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Aż do połowy czwartej kwarty na parkiecie w Gliwicach trudno było wskazać zwycięski zespół. Na szczęście w ostatnich minutach przewagę osiągnęli bydgoszczanie. Na dwie minuty przed końcem po akcji Huberta Mazura było 68:71. Potem celnie rzuty wolne wykonywali najpierw Dorian Szyttenholm, a potem Piotr Robak.

- Zaczęliśmy lepiej bronić, dzięki czemu odskoczyliśmy na kilka punktów - dodawał Gierszewski.

GTK - Astoria 70:75 (17:18, 20:17, 21:19, 12:21)

GTK: Radwański 19 (4), Fraś 18, P. Pluta 7 (1), Wróbel 5, Pabian 2 oraz Bodych 10, Ecka 5, Piszczek 4, Konsek 0.

Astoria: Grod 16 (1), Mazur 15 (3), Szyttenholm 11, Robak 7 (1), Łucka 3 (1) oraz Laydych 17 (3), Kutta 2, Barszczyk 2, Fatz 2.