Gładkie zwycięstwo Artego. Widzew był bez szans

Po miesięcznej przerwie koszykarki Artego wróciły do swojej hali. Ponad tysiąc spragnionych emocji kibiców obejrzało mecz, który rozstrzygnięty był już przed przerwą. Wicemistrzynie Polski były o klasę lepsze.
Obserwuj autora na twitterze @R_Jaskot

Po drugiej kwarcie podopieczne Tomasza Herkta wygrywały 49:28. Łodzianki zanotowały w pierwszej połowie 16 strat, po których Artego rzuciło 21 punktów. W tej części meczu aż 15 oczek bydgoszczanki zdobyły po szybkim ataku. - Rzuty z dystansu cały czas nas wyhamowywały. Siła Artego była tak duża, że nic więcej nie mogliśmy zrobić - powiedział trener Widzewa Piotr Rozwadowski. Artego oddało 10 celnych rzutów za trzy punkty. 5 razy na 8 prób trafiała Darxia Morris. - To był kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu. Dużo przechwytów - 16, mało strat, bo 10. Dobrze dzieliliśmy się piłką - 10 asyst. Jedynym mankamentem jest przegrana walka o zbiórki - ocenił trener Tomasz Herkt. Nieźle poruszały się na parkiecie Maurita Reid i Julie McBride. Były szybsze i sprytniejsze od rywalek. 10 punktów w pierwszej kwarcie rzuciła Amisha Carter. Ale przez resztę meczu dołożyła tylko dwa.

Celem Widzewa jest obrona przed spadkiem. Nie była w stanie pociągnąć swojego zespołu Angel Robinson. Amerykanka wyróżniała się na boisku imponującym tatuażem rozpoczynającym się na lewym nadgarstku, a kończącym za uchem. Rzuciła 12 punktów, o 4 mniej, niż jej dotychczasowa średnia.

W przerwie na parkiecie pojawiły się zawodniczki drużyn młodzieżowych Basketu 25. - Dziś oficjalnie inaugurujemy Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki. Bydgoszcz jest pierwszym miastem, który pracuje w tym modelu. Liczymy, że za kilka lat zobaczymy efekty - mówił prezes PZKosz Grzegorz Bachański. W maju klub, ratusz i związek, podpisały umowę o szkoleniu koszykówki. - Ten program to cztery podstawówki, dwa gimnazja i liceum. Ma to zapewnić profesjonalną drabinkę - mówiła zastępca prezydenta Ilona Waszkiewicz. - Chcemy, żeby nasze wychowanki mogły grać w ekstraklasie a nawet w reprezentacji. To jest możliwe dzięki podpisaniu tego porozumienia - dodał prezes klubu Czesław Woźniak.

Bydgoski klub zaprezentował swoją nową maskotkę - dmuchanego kota przypominającego Garfielda. Imię maskotki zostanie wybrane w konkursie.

Artego Bydgoszcz - Widzew Łódź 85:53 (24:13; 25:15; 18:20; 18:5)

Artego: Morris 25 (5), Międzik 15 (3), McBride 14 (2), Carter 12, Fikiel 8, Reid 6, Faleńczyk 2, Koc 2, Pawlak 1, Niedźwiedzka 0, Kocak 0.

Widzew: Crook 13, Robinson 12, Kaja 6, Brumermane 5, Wajler 3 (1), Adamowicz 3, Niedzielska 3, Bujniak 1, Bandyk 0, Kenig 0