Przerwana seria piłkarzy Warty Poznań w III lidze. Stracą pozycję lidera?

Po bardzo emocjonującym meczu Sokół Kleczew pokonał 4:2 Wartę Poznań w meczu dwóch czołowych zespołów grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi. Dla ?Zielonych? to pierwsza porażka w tym sezonie.
Jeżeli w sobotę Jarota Jarocin zdobędzie choć punkt w wyjazdowym meczu z Wdą Świecie, to wyprzedzi Wartę Poznań i zostanie nowym liderem rozgrywek.

Mecz w Kleczewie był bardzo atrakcyjny dla kibiców. Już w 10. minucie bramkę dla poznaniaków zdobył Łukasz Spławski, jednak siedem minut później wyrównał Sebastian Śmiałek, a kwadrans po tym trafieniu prowadzenie dał gospodarzom Norbert Grzelak. Warta doprowadziła do remisu po godzinie - trafił wówczas Łukasz Białożyt.

Potem jednak gole strzelali już tylko gospodarze - Łukasz Cichos w 69. minucie i Emile Thiakane w 83.

Po dwunastu kolejkach III ligi Sokół Kleczew jest trzeci w tabeli i traci tylko trzy punkty do Warty Poznań.