Fiorentina - Lech Poznań. Włoscy dziennikarze: Zagrają Błaszczykowski, Rossi, Babacar, Pasqual

Włoscy dziennikarze obecni na konferencji prasowej Fiorentiny przed meczem z Lechem Poznań we Florencji uważają, że Paulo Sousa w czwartek nie wystawi najlepszego składu, ale Giuseppe Rossi, Jakub Błaszczykowski, Manuel Pasqual i Khouma Babacar pojawią się na boisku
- W czwartek zapewne wielu graczy dostanie swoją szansę - powiedział trener Fiorentiny Paulo Sousa przed meczem z Lechem Poznań. Wśród tych zawodników mogą być także ci, którzy dopiero dochodzą do formy po urazach. Wśród nich - Giuseppe Rossi, reprezentant Włoch, który w sierpniu wrócił na boisko po rocznej przerwie z powodu poważnej kontuzji.

Była to bardzo poważna kontuzja kolana, jakiej nabawił się w sierpniu 2014 roku podczas treningu. Fiorentina zakładała 5 miesięcy przerwy, ale Giuseppe Rossi - uczestnik mistrzostw świata w 2010 roku - do gry wrócił dopiero 30 sierpnia tego roku, podczas meczu Fiorentiny z FC Torino. Nieco później strzelił swego pierwszego gola po powrocie - wbił piłkę do siatki w meczu z Belenenses Lizbona w rozgrywkach Ligi Europejskiej.

- Ja rozumiem, że Giuseppe Rossi was elektryzuje i presja związana z jego powrotem do pełnej dyspozycji jest ogromna - mówił w środę trener Paulo Sousa. - Jednakże musimy być cierpliwi w kwestii jego pełnego powrotu do dawnej formy. Nie mogę ulegać tej presji.

Zdaniem włoskich dziennikarzy, zgromadzonych na konferencji prasowej na stadionie Artemio Franchiego we Florencji, Giuseppe Rossi zagra jednak przeciwko Lechowi od pierwszej minuty. Co więcej, to właśnie w tym spotkaniu Ligi Europejskiej jego występ jest bardziej prawdopodobny niż w meczu ligowych z AS Romą, który odbędzie się w ten weekend.

Wedle ich wiedzy Paulo Sousa zagra trójką obrońców, a w bramce stanie nie podstawowy bramkarz Rumun Ciprian Taturasanu, ale Luigi Sepe. W drugiej linii pojawi się Jakub Błaszczykowski, ale także Chilijczyk Matias Fernandez i dwóch Hiszpanów Mario Suarez i Joan Verdu, a także Włoch Manuel Pasqual. W ataku pojawią się Senegalczyk Khouma Babacar oraz właśnie Giuseppe Rossi. Z tym atakiem będzie musiał się zmierzyć Kolejorz.

Możliwy skład Fiorentiny na mecz z Lechem podany przez włoskich dziennikarzy:

Sepe - Tomović, Astori, Roncaglia - Błaszczykowski, Fernandez, Suarez, Verdu, Pasqual - Rossi, Babacar