Sport.pl

Górnik Zabrze. Mistrz olimpijski obejrzy mecz z Podbeskidziem

Jeden z najsłynniejszych polskich pięściarzy, mistrz z Tokio Marian Kasprzyk wybiera się do Zabrza, by w poniedziałek obejrzeć mecz ligowy Górnika z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Zostań najlepszym managerem w lidze!76-letni Kasprzyk mieszka od wielu lat w Bielsku, kibicuje nie tylko góralom, ale również Górnikowi.

- Przy okazji meczu spotkam znajomych i mam nadzieję, że obejrzę fajne spotkanie. W Górniku mam wielu przyjaciół. Na igrzyskach w Rzymie, gdzie zdobyłem brązowy medal, poznałem piłkarzy Górnika, którzy grali w reprezentacji olimpijskiej naszego kraju. Był tam oczywiście Ernest Pohl, a także Roman Lentner i Stefan Florenski. Poza tym miło będzie spotkać Staszka Oślizłę, wypić kawkę - cieszy się Marian Kasprzyk, który nadal pracuje z młodzieżą, szkoląc w Bielsku bokserskie talenty.

Kasprzyk bywa również na stadionie Podbeskidzia, oglądając ligowe spotkania górali.

- Kibicuję obu klubom, więc serce będzie rozpołowione... - śmieje się Kasprzyk. - Górnik aktualnie broni się przed spadkiem, ale życzę mu, by szybko się pozbierał i zaczął awansować w tabeli. To klub z wielką historią i wielkimi tradycjami, o czym wszyscy powinni pamiętać. To trudny moment dla Górnika, ale ja w niego wierzę. Podbeskidzie też jest w dole tabeli, ale sobie jakoś radzi - dodaje mistrz olimpijski w boksie.

Więcej o: