Trzecioligowi koszykarze znów z kompletem punktów

Dwa świętokrzyskie zespoły koszykarskie znów zakończyły kolejkę z kompletem punktów. W dodatku ich zwycięstwa były bardzo pewne.

AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce zmierzyła się u siebie z Unią MUKS 1811 Tarnów. Przez trzy kwarty pojedynek był bardzo wyrównany, gospodarze nie mogli wypracować wysokiej przewagi. Po tym fragmencie gry prowadzili tylko jednym punktem 49:48. Ostatnią odsłonę zagrali jednak znakomicie. Dziesięć minut wygrali aż 36:10!

Takich emocji w czwartej kwarcie nie mieli za to koszykarze Calipers Kielce. Podopieczni Grzegorza Kija już po 30 minutach wyjazdowego starcia z Cracovią wygrywali pewnie - 78:52 i wiadomo już było, że wrócą do Kielc z dwoma punktami.

W następnej kolejce AZS Politechnika Świętokrzyska Galeria Echo Kielce zagra u siebie ze Skawą Wadowice (sobota 24 października o godz. 19), a Calipers Kielce podejmie MKS Limblach Limanowia.

Cracovia Gortat - Calipers Kielce74:95 (14:29 24:28 14:21 22:17)

Calipers: Lewandowski 30, Rzońca 21, Walczyk 11, Łuczyński 10, Borowicki 8, Bacik 6, Miernik 5, Paluch 2, M. Strzałka 2

AZS Politechnika Świętokrzyska - Galeria Echo Kielce - Unia MUKS 1811 Tarnów 85:58 (11:20, 20:17, 18:11, 36:10)

AZS: Ziemski 20, Jaworski 18, Drogosz 10, Ciepliński 10, Banasik 9, Pawlak 9, Żaba-Żabiński 3, Parfian 2, Kumoch 2, Mazur 2, Pękalski, Mormus.