Mundurowi grali o laury na siatkarskim boisku [ZDJĘCIA]

W Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej. Tytuł wywalczyli reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Łodzi.

W imprezie wzięło udział 10 drużyn, a wśród nich m.in. wojsko, policja, straż pożarna i służba więzienna. Rozgrywki toczyły się w dwóch etapach. W fazie grupowej ekipy rywalizowały systemem każdy z każdym. Najlepsi zmierzyli się w finale, natomiast pozostali o dalsze miejsca. W zmaganiach nie zabrakło gospodarzy. Nasze miasto reprezentowały: Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu oraz Areszt Śledczy, który w grupowym meczu inauguracyjnym pokonał Komendę Woj. Straży Pożarnej z Łodzi 2:1. - Te same drużyny spotkały się również w meczu finałowym, gdzie tym razem lepsza okazała się drużyna z Łodzi, pokonując zespól AŚ z Radomia 2:1 i tym samym zapewniając sobie pierwsze miejsce oraz nagrodę pieniężna w wysokości 3 tys. zł. Za drugie miejcie zawodnicy z Radomia otrzymali 2 tys zł. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Komendy Woj. Straży Pożarnej z Opola, którzy dostali nagrodę w wysokości tysiąca zł. Drużyny otrzymały również upominki i pamiątkowe puchary - relacjonował Michał Plenkiewicz, przedstawiciel organizatorów mistrzostw.