X Memoriał Zdzisława Ambroziaka. Politechnika próbowała, ale nie dała rady w finale pokonać mistrza Polski

W niedzielę w Arenie Ursynów zakończył się X Memoriał Zdzisława Ambroziaka. Zwycięzcą turnieju zostali siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, którzy w finale pokonali AZS Politechnikę Warszawską 3:1.

Sześć drużyn, w tym wszystkie trzy z podium poprzedniego sezonu PlusLigi - Asseco Resovia (mistrz Polski), Lotos Trefl Gdańsk (wicemistrz) i Skra Bełchatów (3. miejsce) - można było zobaczyć w weekend w Arenie Ursynów podczas 10. edycji siatkarskiego Memoriału Zdzisława Ambroziaka.

W sobotę, dzięki zwycięstwu nad Skrą Bełchatów (3:0), siatkarze Politechniki zapewnili sobie awans do finału. Jubileuszowy turniej poświęcony pamięci wybitnego sportowca i dziennikarza wygrali jednak siatkarze z Rzeszowa.

Asseco pierwszą partię wygrało do 15, a drugą do 18. Po dwóch setach wydawało się, że mistrz Polski bez większych problemów wygra turniej. Kolejny set należał jednak do siatkarzy Politechniki. Od początku do końca utrzymywali oni kilkupunktową przewagę i po ataku Pawła Mikołajczaka w róg boiska wygrali partię do 19.

Następny set toczył się punkt za punkt, ale sama końcówka należała już do gości. Konkretnie do dobrze znanego kibicom AZS Aleksandra Śliwki (był wypożyczony z Asseco do Politechniki w poprzednim sezonie), który zdobył dwa ostatnie punkty dla ekipy z Rzeszowa.

Trzecie miejsce w turnieju zajął Indykpol AZS Olsztyn, który po ciężkim pięciosetowym meczu pokonał Skrę Bełchatów.

AZS Politechnika Warszawska - Asseco Resovia Rzeszów 1-3: (5:25, 18:25, 25:19, 23:25)