Developres przegrywa na inaugurację ORLEN Ligi. Z wicemistrzem Polski

Od porażki sezon w ORLEN Lidze rozpoczęły siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza we własnej hali uległy wicemistrzyniom Polski, PGE Atomowi Trefl Sopot 0:3.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLSiatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zdawały sobie sprawę, że na inaugurację ORLEN Ligi czeka ich trudne zadanie. Do Rzeszowa przyjechał bowiem wicemistrz Polski, PGE Atom Trefl Sopot. W dodatku podrażniony czwartkową porażką w Superpucharze Polski z Chemikiem Police 0:3.

Faworyt nie zawiódł. Zwyciężył bez straty seta, bo zawodniczki z Sopotu lepiej przyjmowały i były skuteczniejsze w ataku.

Przyjęcie szwankowało natomiast w drużynie Developresu. Gospodynie przyjmowały zaledwie z 29-procentową skutecznością. To przełożyło się na atak zarówno w pierwszej jak i trzeciej partii. Te odsłony od początku toczyły się pod dyktando wicemistrzyń Polski, które gładko wygrały do 18 i 15.

Rzeszowianki żałować mogą natomiast drugiego seta. W nim wyrównana walka trwała praktycznie do ostatniej piłki. Dobra gra blokiem Any Otasević, skuteczne ataki Magdaleny Hawryły, Joanny Kapturskiej, Agaty Skiby, a także aż osiem błędów własnych przyjezdnych sprawiły, że Developres był bardzo bliski wygrania tej odsłony. Gospodynie w końcówce prowadziły po ataku z drugiej piłki rozgrywające Weseły Bonczewy 22:20. Sopocianki jednak szybko wyrównały. Po bloku na Kapturskiej na zagrywkę weszła Maret Balkestein-Grothues. Holenderka serwisem wywalczyła piłkę setową, którą po chwili na punkt zamieniła na kontrze Klaudia Kaczorowska. Porażka do 23 podcięła skrzydła siatkarkom trenera Mariusza Wiktorowicza i w efekcie Developres zanotował pierwszą porażkę w tym sezonie.

Drużynę z Sopotu do zwycięstwa poprowadziła wspomniana Balkestein, która otrzymała nagrodę MVP. Holenderka zdobyła 15 punktów, atakując z 60-procentową skutecznością. Miała też wysoki procent w przyjęciu (67 proc. skuteczności).DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW0
PGE ATOM TREFL SOPOT3
Sety: 18:25, 23:25, 15:25

Developres: Otasević, Kapturska, Hawryła, Śliwińska, Bonczewa, Skiba i Borek (libero) oraz Budzoń, Jagodzińska, Wańczyk, Warzocha, P. Filipowicz (libero), Nowakowska, Głaz.

PGE Atom Trefl: Tokarska, Balkestein, Miros, Radenković, Cooper, Kaczorowska i Durajczyk (libero) oraz Zaroślińska, Łukasik, Kaczmar, Efimienko,