Agnieszka Skrzypulec trzecia w wyścigu medalowym i szósta w "generalce"

Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) dobrze zakończyła mistrzostwa świata żeglarskiej klasy 470 w Hajfie.

Szczecinianka i jej partnerka Irmina Mrózek-Gliszczyńska (Chojnice) z 7. pozycji awansowały do sobotniego wyścigu medalowego, w którym uczestniczyło 10 najlepszych osad po 10 wyścigach eliminacyjnych. Różnice punktowe były dość duże i Polki niewiele mogły się poprawić.

Ale popłynęły bardzo dobrze, zajęły 3. miejsce, a na mecie wyprzedziły m.in. Austriaczki Larę Vadlau i Jolantę Ogar. To te żeglarki zdobyły złote medale. Polska zajęła ostatecznie szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Co ważniejsze - już w piątek - zapewniła sobie olimpijską kwalifikację do Rio de Janeiro.

Dla Skrzypulec będzie to drugi występ olimpijski. W Londynie pływała razem z... Jolantą Ogar, która później zmieniła barwy narodowe.