Koszykówka: pierwsze zwycięstwa AZS Koszalin i Spójni Stargard

AZS potrzebował dogrywki do wygranej z Treflem Sopot, za to pierwszoligowiec ze Stargardu nie namęczył się aż tak bardzo.

Ekstraklasa koszykarzy

Zespoły AZS Koszalin i Trefla Sopot sezon rozpoczęły od wysokich porażek, więc w sobotę grały o ucieczkę z ostatniej pozycji. Mecz był zacięty, a rozstrzygał się - szczęśliwie w końcówce czwartej kwarty i dogrywce.

Sopocianie minutę przed końcem regulaminowego czasu gry prowadzili 5 punktami, ale nie upilnowali m.in. Artura Mielczarka, którego trójka doprowadziła do remisu.

Dogrywkę też lepiej rozpoczęli goście, bo od trzypunktowej akcji byłego zawodnika AZS - Grega Surmacza. Gospodarze (konkretnie Devon Austin) trafili jednak 4 punkty z rzędu i doszło do gry kosz za kosz.

Na dwie i pół minuty przed końcem Marcin Dymała trafił za dwa i AZS prowadził 75:74. Wtedy zespoły jakby uparły się na rzuty za trzy. Pudłowały, a czas uciekał. Bohaterem został Mielczarek, który zablokował rzut przeciwnika na 3 sekundy przed końcem. I nawet spudłowane oba osobiste nie uratowały już Trefla.

AZS Koszalin - Trefl Sopot 75:74

Kwarty: 17:21, 18:13, 15:22, 19:13

Dogrywka: 6:5

AZS: Auda 27, Mielczarek 16, Austin 9, Wadowski 8, Walton 8, Dymała 7, Dąbrowski 0, Witliński 0, Łukasiak 0.

Zespół King Wilki Morskie Szczecin swój mecz w ramach 2. kolejki rozegra w niedzielę. O godz. 20 podejmie Siarkę Tarnobrzeg.

I liga koszykarzy

Spójnia Stargard przegrała trzy pierwsze mecze w sezonie, choć nie grała z mocnymi zespołami. Zrobiło się nerwowo wokół drużyny, ale w tej serii stargardzianie podejmowali Doral Nysę Kłodzko, a więc zespół też bez zwycięstwa, który będzie się bronił przed spadkiem.

Spójnia musiała wygrać, i to zrobiła. Od pierwszej kwarty narzuciła swój rytm gry, z każdą częścią powiększała przewagę. Przed ostatnią odsłoną sięgała już 20 punktów i trener Wiktor Grudziński mógł być spokojny.

Spójnia Stargard - Doral Nysa Kłodzko 78:65

Kwarty: 21:10, 24:17, 22:20, 11:18

Spójnia: Pieloch 17, Wróblewski 12, Bodych 11, Raczyński 9, Pacocha 9, Soczewski 7, Pytyś 5, Bigus 4, Koziorowicz 4, Berdzik 0, Stefanowicz 0, Stachowiak 0.