Warta Poznań wciąż liderem III ligi. Pięć goli i dwie czerwone kartki w meczu z Centrą

Warta Poznań pokonała Centrę Ostrów Wielkopolski 4:1 i utrzymała pozycję lidera III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Dwa gole dla ?Zielonych? zdobył Krzysztof Biegański, a po jednym trafieniu dorzucili Michał Ciarkowski i Łukasz Białożyt.
Od pierwszych minut meczu to warciarze dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej atakowali bramkę rywali. Dobrych okazji na strzelenie gola jednak brakowało - zarówno ze strony Warty, jak i Centry. Goście schowani głęboko na swojej połowie z rzadka przechodzili pod pole karne, a osamotniony w ataku Kuczyński nie miał okazji do zaskoczenia bramkarza gospodarzy.

Na prowadzenie w 28. minucie wyszła Warta po efektownym wykonaniu rzut rożnego. To nie pierwszy raz w tym sezonie, gdy akurat taki wariant rozegrania daje "Zielonym" gola. Ciarkowski płasko dograł z narożnika boiska, piłkę pod nogami przepuściło dwóch zawodników Warty i ta dotarła do stojącego na jedenastym metrze Jakuba Solarka. Pomocnik gospodarzy mocnym uderzeniem nie dał szans Allanowi Filipiakowi i poznaniacy mogli cieszyć się z prowadzenia.

Jeszcze przed przerwą boisko opuścił Filip Brzostowski, środkowy pomocnik Warty. Młody zawodnik w ciągu trzech minut obejrzał dwie żółte kartki i w konsekwencji "Zieloni" całą drugą połowę grali w osłabieniu. Nie przeszkodziło to gospodarzom podwyższyć prowadzenia w 49. minucie - Łukasz Spławski zgrał piłkę głową, a ta dotarła do Krzysztofa Biegańskiego, który z bliska wbił piłkę do siatki.

Centra zdobyła bramkę kontaktową w 60. minucie meczu. Sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką Artur Marciniaka, a Tomasz Adamiak pewnie wykorzystał "jedenastkę". Po chwili siły na boisku się wyrównały - Marcin Wandzel uderzył w twarz Łukasza Spławskiego i sędzia pokazał mu drugą żółtą kartkę.

Gdy oba zespoły grały w dziesiątkę inicjatywę znów przejęła Warta. Wyróżniał się Spławski, aktywny był Koziorowski, sporo ożywienia wniósł z ławki Łukaszyk. W 83. minucie "Zieloni" przypieczętowali zwycięstwo - Koziorowski dośrodkował, Spławski zgrał, a Łukasz Białożyt silnym strzałem z pola karnego podwyższył prowadzenie. Pięć minut później wynik ustalił Michał Ciarkowski, który wykorzystał kolejne dobre dogranie Tomasza Koziorowskiego.

Warta po 11. kolejce utrzymała pozycję lidera III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Za tydzień "Zieloni" zagrają na wyjeździe z Sokołem Kleczew, z kolei Centra zmierzy się ze Spartą Brodnica.

Warta Poznań - Centra Ostrów Wielkopolski 4:1 (1:0)

Bramki: Krzysztof Biegański (28. i 49), Łukasz Białożyt (84.), Michał Ciarkowski (89.) - Tomasz Adamiak (60.)

Warta Poznań: Bartosz Pawłowski - Tomasz Koziorowski, Wojciech Onsorge, Artur Marciniak, Dawid Czerniejewicz (86. Nikodem Fiedosewicz) - Filip Brzostowski, Gracjan Goździk (76. Krystian Łukaszyk) - Jakub Solarek (46. Adrian Laskowski), Krzysztof Biegański (67. Łukasz Białożyt), Michał Ciarkowski - Łukasz Spławski. Centra Ostrów Wielkopolski: Allan Filipiak - Jan Zając, Patryk Sikora, Marcin Wandzel, Tomasz Adamiak - Tobiasz Kupczyk, Szymon Strączkowski Ż, Jakub Michalski (89. Mariusz Dolny), Szymon Kucharski, Mateusz Ciupka - Dawid Kuczyński. Żółte kartki: Szymon Strączkowski (Centra) - Filip Brzostowski, Jakub Solarek (Warta)

Czerwona kartka: Marcin Wandzel (68. za dwie zółte) - Filip Brzostowski (41. za dwie żółte)