Dudek i Pieszczek pojadą na "Smoku", ale w innym terminie

W niedzielę 18 października na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie miał się dobyć 65. memoriał patrona słynnego na całą żużlową Polskę obiektu. Turniej został przełożony z uwagi na kiepskie prognozy pogody. Organizatorzy planują wyścig w następny weekend 24-25 października.

Dokładna data nie jest jeszcze znana. O tym, czy zawody odbędą się w sobotę czy niedzielę, gospodarze imprezy zdecydują po analizie prognoz pogody na najbliższy tydzień.

Na liście startowej 65. Memoriału Alfreda Smoczyka jest kilku czołowych polskich zawodników. Wśród nich reprezentant SPAR Falubazu Zielona Góra Patryk Dudek. "Duzers" u schyłku sezonu jest w niesamowitej formie. W szeregu ostatnich zawodów wygrał mnóstwo wyścigów, m.in. zwyciężył w turniejach o puchary prezydentów Częstochowy i Krakowa, został także mistrzem Bundesligi. W Lesznie też będzie jednym z faworytów. Drugim zawodnikiem zielonogórskiego klubu w rywalizacji na "Smoku" ma był junior Krystian Pieszczek.