Młodzi siatkarze Indykpolu AZS bronią pozycji lidera

Mimo że do rozpoczęcia nowego sezonu w PlusLidze pozostały jeszcze dwa tygodnie, to na boisku w akcji można zobaczyć rezerwy olsztyńskiego AZS-u. W niedzielę w ramach Młodej Ligi będą walczyli o utrzymanie pozycji lidera.
Przed tygodniem podopieczni trenera Macieja Rejznera wybrali się na mecz do Bełchatowa. Miejscowa Skra postawiła trudne warunki olsztyńskim akademikom, którzy dopiero po tie-breaku przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. - Pojechaliśmy na ten mecz w bardzo okrojonym składzie - mówi trener AZS-u. - Nie mogliśmy skorzystać z wielu podstawowych zawodników. Bardzo dobrze w ataku spisywał zagrał Leszek Wójcik [przyjmujący pierwszego zespołu - red.], choć w przyjęciu nie szło mu już tak dobrze.

Dzięki tej wygranej Indykpol AZS wysunął się na pozycję lidera w grupie A. Aby utrzymać pierwsze miejsce, olsztynianie muszą pokonać wicelidera rozgrywek, AZS Politechnikę Warszawską (niedziela 18 październik, godz. 12). - Być może zespół przyjezdnych zostanie wzmocniony graczami z PlusLigi [najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce - red.] - zauważa Rejzner. - Z pierwszej drużyny przyjdą do nas Tomasz Koziatek oraz Leszek Wójcik. Ponadto z drugiej ligi wzmocnią nas Kamil Guziewicz i Marcin Kamiński. Mam nadzieję, że w tym meczu pokażemy sto procent swoich możliwości.

Niedzielne spotkanie pomiędzy Indykpolem a Politechniką odbędzie się w hali przy ul. Prawocheńskiego 7 w Kortowie. Początek o godz. 12.

Pozostałe spotkania w ramach 3. kolejki:

- sobota: Lotos Trefl Gdańsk - Cerrad Czarni Radom, Effector Kielce - PGE Skra Bełchatów.

MŁODA LIGA1. Indykpol AZS Olsztyn256:2
2. Politechnika Warszawska245:4
3. Cerrad Czarni Radom133:0
4. Lotos Trefl Gdańsk234:3
5. Łuczniczka Bydgoszcz223:5
6. PGE Skra Bełchatów212:6
7. Effector Kielce100:3
Więcej o siatkarzach Indykpolu AZS czytaj na olsztyn.sport.pl.