Sport.pl

X Memoriał Zdzisława Ambroziaka. Do Warszawy przyjadą trzy najlepsze drużyny poprzedniego sezonu

Sześć drużyn, w tym wszystkie trzy z podium poprzedniego sezonu PlusLigi, będzie można zobaczyć w weekend w Arenie Ursynów podczas 10. edycji siatkarskiego Memoriału Zdzisława Ambroziaka.


W jubileuszowym turnieju siatkarskim poświęconym pamięci wybitnego sportowca i dziennikarza w Arenie Ursynów zagrają Asseco Resovia Rzeszów (mistrz Polski), Lotos Trefl Gdańsk (wicemistrz) i Skra Bełchatów (3. miejsce) oraz AZS Politechnika Warszawska, Łuczniczka Bydgoszcz i Indykpol AZS Olsztyn.

Turniej, który co roku dla wielu drużyn jest najważniejszym przetarciem przed nowym sezonem PlusLigi, rozpocznie się od starcia AZS Politechniki Warszawskiej z Łuczniczką Bydgoszcz w piątek o godz. 17. Po nich na parkiecie zobaczymy mecz drużyny z Gdańska z Indykpolem AZS-em Olsztyn.

Dopiero w sobotę zawody zaczną Resovia i Skra. W półfinałach bełchatowianie zagrają z Politechniką lub Łuczniczką, a rzeszowianie zmierzą się ze zwycięzcą drugiej piątkowej pary. Przegrani z piątku powalczą o piąte miejsce. Finał i mecz o trzecie miejsce zaplanowano na niedzielę.

W barwach drużyny z Rzeszowa wystąpi m.in. Aleksander Śliwka, który poprzedni sezon spędził w Politechnice. Mistrzowie kraju przyjadą do Warszawy w mocno okrojonym składzie. Z powodu kontuzji i trwających jeszcze mistrzostw Europy kilku zawodników dołączy do zespołu później, trener Andrzej Kowal ma do dyspozycji siedmiu siatkarzy, w tym dwóch libero.

Program memoriału:

Piątek, godz. 17: AZS Politechnika Warszawska - Łuczniczka Bydgoszcz

godz. 19: Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn

Sobota, godz. 12: mecz o 5. miejsce

godz. 14:30 - półfinał nr 1: Skra Bełchatów -Politechnika lub Łuczniczka

godz. 17 - półfinał nr 2: Asseco Resovia Rzeszów - Gdańsk lub AZS Olsztyn

Niedziela, 10:50: mecz o 3. miejsce

godz. 13:50: finał

Arena Ursynów, ul. Pileckiego 122, bilety: 10-20 zł, więcej informacji na stronie ambroziak.org.pl

Więcej o: