Liga Mistrzyń. Medyk Konin drugi raz przegrał z Olympique Lyon

Piłkarki Medyka Konin przegrały z Olympique Lyon 0:3 w rewanżowym meczu 1/16 Ligi Mistrzyń i odpadły z rozgrywek. Losy rywalizacji rozstrzygnęły się jednak już w pierwszym spotkaniu w Koninie, gdy mistrzynie Polski przegrały 0:6.
Rewanżowe spotkanie na słynnym Stade Gerland w Lyonie rozpoczęło się bardzo źle dla piłkarek Medyka Konin. Już w 2. minucie mistrzynie Francji wyprowadziły zabójczy atak. Z prawej strony pola karnego dośrodkowała 18-letnia Delphine Cascarino, a Eugenie Le Sommer ładnym strzałem głową dała Olympique prowadzenie 1:0.

Trener Gerard Precheur posadził na ławce Adę Hegerberg, która w pierwszym meczu strzeliła trzy gole. Bez niej gra w ataku Francuzek nie była tak imponująca. Mimo to jednobramkową stratę do przerwy koninianki zawdzięczały głównie Annie Szymańskiej, która pewnie broniła liczne strzały Francuzek czy groźną sytuację sam na sam z Lottą Schelin.

W przerwie trener Olympique wpuścił na boisko Hegerberg i gra wyglądała już zupełnie inaczej. W 69. Pauline Bremer dograła piłkę w pole karne, a Hegerberg dobiegła do piłki odbitej przez obrończynie i uderzeniem głową pokonała Szymańską. W 89. minucie Norweżka pięknym strzałem, po jeszcze ładniejszym przyjęciu piłki, ustaliła wynik spotkania.

Piłkarki Medyka tym razem nie były w stanie zagrozić bramce gospodyń. Jedyny strzał Agaty Tarczyńskiej pewnie złapała Wang.

Olympique Lyon - Medyk Konin 3:0 (1:0)

Bramki: Le Sommer (2. min), Hegerberg (69, 89)

Olympique: Wang - M'Bock (73. Petit), Kumagai, Renard, Majri Ż - Bremer, Abily, Necib, Le Sommer - D. Cascarino (64. Kaci), Schelin (46. Hegerberg)

Medyk: Szymańska - Grad, Sławczewa, Grzywińska, Ficzay - Balcerzak, Daleszczyk - Sikora, Gawrońska (75. Dudek), Chudzik - Tarczyńska (90. Zawiślak)