Lekkoatleci radomskiego Startu polecą do Kataru na mistrzostwa świata

Troje zawodników Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ?Start? otrzymało powołania do reprezentacji Polski na lekkoatletyczne mistrzostwa świata niepełnosprawnych. Zawody z udziałem radomian: Alicji Fiodorow, Jagody Kibil i Mariusza Sobczaka odbędą się w Doha.
- Do Kataru lecimy już w najbliższą sobotę [17 października - przyp. red]. Ruszamy walczyć o medale. Rywalizacja sportowa rozpocznie się 22 października i potrwa do 30 tego miesiąca. Trzymajcie za nas kciuki - powiedziała "Wyborczej" Alicja Fiodorow.

Utytułowana radomska lekkoatletka, która w swojej kolekcji sportowej ma medale najważniejszych imprez sportowych (mistrzostwa Europy, Świata, Igrzyska Paraolimpijskie) wystąpi w stolicy Kataru w swoich koronnych konkurencjach.

- W kategorii T - 47 [oznaczenie grupy schorzeń - wyj. red.] zawalczę w biegach sprinterskich na 100 i 200 metrów. Uważam, że moja dyspozycja sportowa jest odpowiednia. Powiem tak: forma rośnie z dnia na dzień, dlatego jestem optymistką przed wylotem i liczę na medale- skomentowała Fiodorow.

Tymczasem jej klubowa koleżanka z radomskiego Startu - Jagoda Kibil również szykuje się do rywalizacji w sprintach na 100 i 200 m., przy czym wystartuje w innej grupie schorzeń. Z kolei Mariusz Sobczak powalczy w konkursie skoku w dal.

Warto dodać, że oprócz tytułów i medali MŚ, w Doha do zdobycia będą też kwalifikacje do przyszłorocznej Paraolimpiady w Rio De Janeiro.