Nafciarze wysoko wygrali z Gwardią. Przed meczem była minuta ciszy

Siódme zwycięstwo w Superlidze odnieśli piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock. We wtorek pokonali przed własną publicznością Gwardię Opole 34:17 (16:7). To było przetarcie przed sobotnim arcytrudnym wyjazdowym pojedynkiem w Lidze Mistrzów z HC Zagrzeb.
Przed meczem seniorów odbyło się pokazowe spotkanie, w którym młodzi zawodnicy płockiej Orlen Handball Mini Ligi zmierzyli się z rówieśnikami z opolskiej Gwardii Mini Handball Ligi. W trwającym 40 minut pojedynku zdecydowanie lepsi byli młodzi płocczanie, którzy zwyciężyli 32:13. Potem wszyscy chłopcy wybiegli na boisko razem z seniorami Orlenu Wisły i Gwardii podczas oficjalnej prezentacji.

Zanim rozległ pierwszy gwizdek sędziego, cała hala uczciła minutą ciszy pamięć zmarłego Achillesa Wacha, był m.in. wiceprezesem ZKS Petrochemia Płock w latach 90.

Płocczanie, którzy przystąpili do spotkania podrażnieni wysoką porażką z THW Kiel, rozpoczęli pojedynek z Gwardią z wysokiego "c". Po kwadransie gry prowadzili aż 9:0. A mogli wyżej, gdyby grali bardziej skutecznie. M.in. Michał Daszek nie wykorzystał rzutu karnego i kontry.

Goście w tej części gry zdobyli byli w stanie rzucić świetnie dysponowanemu Marcinowi Wicharemu (ponad 60-proc. skutecznych interwencji) zaledwie siedem bramek, z czego trzy zdobył Wojciech Trojanowski, a po dwa trafienia zaliczyli: Nikola Kedzo i wychowanek płockiego klubu Kamil Mokrzki.

W drugiej połowie nafciarze nie spoczęli na laurach, zbudowali przewagę, która na cztery minuty przed końcem wynosiła aż 15 bramek. Bohaterem ostatniej akcji był prawy rozgrywający Orlenu Wisły Angel Montoro, który najpierw przechwycił piłkę w obronie, a potem wielkimi susami ruszył do ataku, akcję zakończył zdobyciem bramki.

Najbliższy mecz piłkarze ręczni Orlenu Wisły rozegrają w sobotę na wyjeździe z HC Zagrzeb w Lidze Mistrzów. Kolejny mecz w Superlidze rozegrają również na wyjeździe z Chrobrym Głogów. W Orlen Arenie nafciarze zagrają 25 października. W Champions League ich rywalem będzie niemiecki SG Flensburg-Handewitt.

Orlen Wisła Płock - Gwardia Opole 34:17 (16:7)

Wisła: Marcin Wichary, Rodrigo Corrales - Zbigniew Kwiatkowski, Tiago Rocha 3, Mateusz Piechowski 1, Michał Daszek 4, Valentin Ghionea 6 (2), Nemanja Zelenović 2, Angel Montoro 4, Dan Racotea 4 (1), Bartosz Konitz 3, Marko Tarabochia 3, Miljan Pusica 1, Dimitrij Żytnikow 1, Adam Wiśniewski 2, Ivan Nikcević

Gwardia: Adam Malcher, Emir Taletović - Karol Siwak, Mateusz Jankowski 2, Nikola Kedzo 2, Wojciech Knop 3, Antoni Łangowski, Kamil Mokrzki 4, Sebastian Rumniak, Rok Simić 1, Paweł Swat, Tarcijonas Mindaugas, Wojciech Trojanowski 5 (2)

Kary: Wisła - 6 min; Gwardia - 8 min

Sędziowali: Andrzej Gratunik, Mariusz Wołowicz (Zielona Góra, Ostrów Wlkp.)