Kebba Ceesay (Lecha Poznań) i jego Gambia prowadzili z Namibią, ale potem...

Reprezentacja Gambii, w której znów 90 minut rozegrał obrońca Lecha Poznań Kebba Ceesay, odpadła z walki o wyjazd na mistrzostwa świata w 2018 roku po tym jak przegrała 1:2 z Namibią.

Gambia i Namibia zmierzyły się ze sobą w preeliminacjach do mundialu w Rosji. W pierwszym meczu z Bakau padł remis i wszystko miało się rozstrzygnąć w stolicy Namibii Windhuk. Rewanż rozpoczął się świetnie dla Gambijczyków, wśród których w trzecim kolejnym meczu podstawowym piłkarzem był Kebba Ceesay z Lecha Poznań. Prowadzili oni od 10. minuty po golu Pa Dibby, napastnika szwedzkiego klubu Sundsvall i ten wynik dawał im awans do kolejnej rundy kwalifikacyjnej.

Zagrają w niej jednak z Gwineą piłkarze wyżej notowanej Namibii, którzy wbili Gambii dwa gole - ich autorami byli Willy Stephanus (42. minuta) i Hendrik Somaeb (63.).

Reprezentacja "Skorpionów", bo taki przydomek nosi zespół, w którym występuje Kebba Ceesay, nigdy nie grała na mundialu.