U nas jeździ najlepszy junior ekstraklasy

Za nami uroczysta gala żużlowej PGE Ekstraligi, gdzie wyróżniono czołowych zawodników sezonu 2015. Najlepszym juniorem w głosowaniu żużlowców, trenerów i prezesów ośmiu klubów ekstraklasy został Bartek Zmarzlik ze Stali Gorzów i odebrał okolicznościowego Szczakiela.

Nasz 20-latek był także drugi w głosowaniu na najlepszego polskiego zawodnika - wygrał Maciej Janowski ze Sparty Wrocław. Kibice wybierali w jednej kategorii - Rajdera Sezonu. Tutaj Zmarzlika pokonał Janusz Kołodziej z Unii Tarnów. - Znalezienie się w tak świetnym gronie to dla mnie wielki zaszczyt - mówił wyraźnie onieśmielony Bartek, który jednak dobrze wiedział, gdzie usiąść na gali. Tuż obok niego widzieliśmy Maćka Janowskiego i mistrza świata Taia Woffindena, według zawodników, trenerów i prezesów najlepszego żużlowca zagranicznego PGE Ekstraligi. W sezonie 2015 w statystycznej TOP 10 elity pierwszy był Jarosław Hampel z Falubazu Zielona Góra, ale przez kontuzję zaliczył on tylko 31 biegów - 2,419. Drugi był Woffinden - 2,415 (94 wyścigi), trzeci Greg Hancock (Stal Rzeszów) - 2,373 (75), a czwarty Zmarzlik - 2,333 (72).

Najlepszym debiutantem sezonu wybrano Maksyma Drabika ze Sparty Wrocław, a w kategorii trener/menedżer wygrał Piotr Baron, również z wrocławskiego klubu.

Redakcja sportowa nc+ przyznała nagrodę za wyścig sezonu 2015, którą zainkasował Tomasz Gollob (bieg z meczu GKM Grudziądz - Stal Gorzów).