Pierwszy trening Lecha Poznań z trenerem Janem Urbanem. Był Karol Linetty, a kogo zabrakło? [ZDJĘCIA]

Siedemnastu piłkarzy, w tym trzech ćwiczących indywidualnie, miał na pierwszym treningu z Lechem Poznań nowy szkoleniowiec Jan Urban.
Na premierowych zajęciach z nowym sztabem szkoleniowym (kto będzie pomagał Janowi Urbanowi pisaliśmy tutaj) zabrakło kadrowiczów: Kebby Ceesaya, Tamasa Kadara, Gergo Lovrencsicsa, Paulusa Arajuuriego, Kaspra Hämäläinena, Jasmina Buricia oraz Tomasza Kędziory, Dawida Kownackiego i Dariusza Formelli.

Na treningu był już za to Karol Linetty, który wczoraj wraz z reprezentacją Polski świętował awans na Euro 2016. Jedyny lechita w kadrze Adama Nawałki w ramach regeneracji organizmu miał jednak tylko trening biegowy. Indywidualnie ćwiczyli też wracający do zdrowia Darko Jevtić i Szymon Pawłowski.

Na treningu pojawił się też bramkarz Maciej Gostomski, który kilka dni temu został przez Macieja Skorżę przesunięty do rezerw, ale nowy sztab szkoleniowy przywrócił go do pierwszej drużyny. Zajęcia dla bramkarzy poprowadził Zbigniew Pleśnierowicz (trener zespołu rezerw), który wyjątkowo zastąpił nieobecnego Andrzeja Dawidziuka. Trening dla pozostałych zawodników poprowadzili asystenci Urbana - Jose Antonio "Kibu" Vicuna i Cesar Sanjuan-Szklarz.

Trening obserwowali prezes klubu Karol Klimczak i wiceprezes Piotr Rutkowski, który zapowiadali, że jednym ze sposobów na wejście z kryzysu będzie włączenie się zarządu w życie zespołu.