Sport.pl

Lech Poznań. Robert Lewandowski chwali Karola Linettego: Mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy w jednej drużynie

Karol Linetty po raz pierwszy w swojej karierze zagrał pełne 90 minut w meczu reprezentacji Polski. Robert Lewandowski po spotkaniu z Irlandią chwalił młodego zawodnika Lecha: - Wierzę w niego. Mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy w jednej drużynie - mówi kapitan reprezentacji w rozmowie z LechTV.
Karol Linetty długo czekał na taki mecz. W niedzielnym meczu o awans na Mistrzostwa Europy między Irlandią a Polską wychowanek Lecha Poznań zagrał pełne dziewięćdziesiąt minut - po raz pierwszy w swojej karierze reprezentacyjnej. W dodatku 20-letni pomocnik miał duży wkład w drugą bramkę zdobytą przez Polaków. Eksperci podkreślali, że o ile Linetty nieco przespał pierwszy kwadrans meczu, o tyle później z minuty na minutę grał coraz lepiej. "Biało-czerwoni" zwyciężyli 2:1 i tym samym Polacy zagrają na ME we Francji.

Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji, chwalił Linettego po meczu: - To piłkarz obdarzony wielkimi umiejętnościami. Jeśli będzie odpowiednio kierowany, to może grać na naprawdę wysokim poziomie. Będę mu robił presję, ale on w Lechu powinien wziąć większą odpowiedzialność na siebie, może być liderem. Ma ku temu warunki. Życzę mu jak najlepiej, wierzę w niego i jestem jego fanem. Mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy w jednej drużynie - mówi Lewandowski w rozmowie z LechTV.

Cała wypowiedź piłkarza Bayernu Monachium poniżej:Więcej o:
Skomentuj:
Lech Poznań. Robert Lewandowski chwali Karola Linettego: Mam nadzieję, że kiedyś się spotkamy w jednej drużynie
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX