DomLublin.pl AZS UMCS zwycięski. Rosa w odwrocie [zdjęcia]

Koszykarze II-ligowego DomLublin.pl AZS UMCS wygrali pierwszy mecz w tym sezonie. W II kolejce spotkań akademicy bez najmniejszych problemów rozprawili się z Rosą Startem Radom.

Mecz rozpoczął celnym rzutem Michał Marciniak. Po chwili Norbert Ziółko trafił za trzy punkty i radomianie wygrywali 3:2. Od razu trzeba dodać, że było to pierwsze i ostatnie prowadzenie Rosy Startu w tym spotkaniu. Potem już niepodzielnie panowała na parkiecie drużyna trenera Przemysława Łuszczewskiego, która w piątej minucie prowadziła 9 punktami. Taki dystans utrzymał się już do końca tej części gry.

W drugiej kwarcie przewaga gospodarzy jeszcze wzrosła. Po rzucie za linii 675 cm Kamila Krzeszowskiego akademicy prowadzili już 34:17. Ostatecznie do przerwy drużyna lubelska wygrywała różnicą 22 punktów (46:24) i tylko jakiś kataklizm mógłby pozbawić ją zwycięstwa. Nic takiego jednak nie nastąpiło, bo w trzeciej kwarcie dystans jeszcze wzrósł. Goście wygrali tylko ostatnią odsłonę tego spotkania, kiedy zadowoleni z wyniku lublinianie oddali nieco pole drużynie radomskiej.

W następnej kolejce DomLublin.pl AZS UMCS spotka się w Łodzi z AZS UŁ Szkoła Gortata.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

DomLublin.pl AZS UMCS 79

Rosa Start Radom 59

Kwarty: 24:15, 22:9, 15:9, 18:24

DomLublin.pl AZS UMCS: Marciniak 15 (2), Wiśniewski 13 (1), Król 12, Karolak 8 (2), Tradecki 5 oraz Krzeszowski 7 (1), Chabros 5 (1), Stefaniuk 5, Gałan 4, Miturski 3 (1), Kowalczuk 2.

Rosa Start: Zwęgliński 11 (1), Pabianek 6, Ziółko 5 (1), Kołakowski 5, Stopierzyński oraz Jasiński 11 (3), Wydra 9 (1), Rojek 4, Nowik 3, Orębski 3, Kaczmarczyk, Wątroba.

Pozostałe wyniki II kolejki: Polonia Warszawa - KS Księżak Łowicz 51:65, KK Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka 60:73,

ZKS Stal Stalowa Wola - Start II Lublin 82:63, Tur Bielsk Podlaski - AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź 61:78, MCS Daniel Gimbaskets2 Przemyśl - KS Shmoolky Warszawa 98:76.