Warmia Olsztyn nie zwalnia tempa. Awans na fotel wicelidera

Czwarte zwycięstwo z rzędu zanotowali piłkarze ręczni Warmii Traveland. Tym razem olsztynianie nie dali żadnych szans Wolsztyniakowi Wolsztyn, wygrywając na wyjeździe różnicą dziesięciu bramek - 29:19.

Gospodarze sobotni mecz rozpoczęli z dużym animuszem i szybko objęli prowadzenie 2:4. Ich przewaga na boisku nie trwała długo. Na 10 minut przed końcem pierwszej połowy, to Warmiacy mieli już trzy bramki przewagi. Potem ich dominacja była jeszcze bardziej widoczna - dorzucili cztery kolejne, samemu nic tracąc żadnej i na przerwę schodzili przy wyniku 14:10. - Od samego początku Wolsztyniak postawił nam ciężkie warunki gry - mówi Mateusz Gawryś, bramkarz Warmii Traveland. - Z kolei u nas szwankowała obrona, przez co męczyliśmy się na parkiecie. Z minuty na minutę spisywaliśmy się jednak coraz lepiej.

W drugiej odsłonie spotkania kibice w Wolsztynie oglądali już jednostronne widowisko, które ostatecznie zakończyło się wysokim zwycięstwem przyjezdnych 29:19. - Drugą część spotkania graliśmy bez Daniela Żółtaka [obrotowego - red.] - zaznacza Gawryś. - Podczas jednej z akcji w ataku, otrzymał uderzenie w przeponę i zaraz po meczu pojechał na badania do szpitala. Przez chwilę martwiłem się czy bez niego damy sobie radę na boisku.

Dzięki sobotniej wygranej Warmia Traveland awansowała na drugą pozycję w tabeli. Aktualnie olsztynianie mają na koncie tyle samo punktów co Wybrzeże Gdańsk i Meble Wójcik Elbląg (8 pkt.). - Każdy z nas podchodzi inaczej do tego sezonu, ale czujemy, że w tym składzie możemy osiągnąć bardzo wiele. Wciąż czekają nas jednak konfrontacje z trudnymi rywalami takimi jak Sokół Kościerzyna, Pomezania Malbork czy Wybrzeże Gdańsk - dodaje Mateusz Gawryś.

Kolejne spotkanie Warmia rozegra w najbliższy weekend, na wyjeździe z zespołem Mueller MKS Grudziądz.

Wolsztyniak Wolsztyn - Warmia Traveland Olsztyn 19:29 (10:14)

Wolsztyniak: Piskorski, Wieczorek - Gessner 4, Kuta 3, Kaczmarek 3, Głowacki 3, Radny 1, Wajs 1, Raczkowiak 1, Pietruszka 1, Rogoziński 1, Szutta 1 oraz Pawłowski, Chrapa, Szała, Podleśny. Kary: 10 min.

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta - Malewski 8, Kopyciński 5, Sikorki 4, Królik 3, Żółtak 2, Paweł Deptuła 2, Koledziński 2, Hegier 1, Kondracki 1, Droździk 1 oraz Krawczyk, Piotr Deptuła. Kary: 8 min.

Pozostałe wyniki 5. kolejki

Real-Astromal Leszno - Orlen Wisła II Płock 37:33, SMS ZPRP Gdańsk - Wybrzeże Gdańsk 26:27, Meble Wójcik Elbląg - ŚKPR Świdnica 37:21, MKS Poznań - Sokół Browar Kościerzyna 27:21, Polski Cukier Pomezania Malbork - Mueller MKS Grudziądz 30:23; - niedziela: Spójnia Gdynia - MKS Kalisz (15).