Zapaśnicy z radomskiego na podium Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

Adepci zapasów stylu klasycznego walczyli o laury w kolejnej edycji prestiżowego memoriału im. Władysława Miazio. Zawody w Radomiu miały rangę Pucharu Polski kadetów.
Memoriał im. Władysława Miazio, nestora polskich zapasów, to jedna z najdłużej organizowanych imprez sportowych w Radomiu. W 2015 roku zapaśnicy rywalizowali w Radomiu już po raz 43 w historii. Gospodarze, czyli zawodnicy Olimpijczyka Radom tradycyjnie wystawili mocną reprezentację. Nasi nie zawiedli oczekiwań, kilkakrotnie stając na podium. W kategorii wagowej 50 kilogramów wygrał Dominik Dudziński. Radomianin wyprzedził kolejnego zapaśnika Olimpijczyka, swojego brata Patryka Dudzińskiego. Kolejne dwa miejsca na podium radomscy klasycy zapewnili sobie w wadze 42 kg. Na trzecich miejscach plasowali się bowiem Mateusz Redestowicz i Jacek Rybski. Z kolei w kat. 63 kg. drugi był Błażej Starzyński, który uległ jedynie startującemu gościnnie zawodnikowi z Litwy.

Medalową zdobycz zawodników z regionu radomskiego uzupełniają Dawid Milcarz (Glinice Radom, kat. 58 kg) oraz Marek Kaluga (Orlik Wierzbica, 69 kg). Obaj zajmowali trzecie miejsca.

W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk Radom uplasował się na szczycie zestawienia, wyprzedzając Unię Racibórz i AKS Piotrków Trybunalski. Organizatorem zmagań było Ministerstwo Sportu i Turystyki, a także Polski Związek Zapaśniczy, Prezydent Miasta Radomia, Szkoła Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu oraz Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego "Olimpijczyk".