Centralna Liga Juniorów. Lech Poznań wygrał i zbliża się do prowadzącej Pogoni Szczecin

Tylko jeden punkt traci już zespół Lecha Poznań do Pogoni Szczecin, prowadzącej w tabeli grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów. Poznaniacy pokonali we Wronkach ekipę FC Wrocław Academy 3:1
Wrocławianie to beniaminek ligi i jednocześnie jej rewelacja. To oni byli dotąd na drugim miejscu w tabeli, teraz Lech Poznań ich przeskoczy. Jak podaje strona internetowa klubu, w pierwszej połowie meczu poznaniacy mieli szczęście, dobrze też bronił bramkarz Maciej Dąbrowski. Po przerwie dwukrotnie gole zdobywał Piotr Tomczyk, który z dorobkiem 11 bramek jest teraz liderem klasyfikacji króla strzelców, przed Adamem Wąsikiem z Gwarka Zabrze. Trzeciego gola dla Lecha zdobył Mateusz Spychała. Wrocławianie honorową bramkę strzelili po zagraniu ręką Filipa Nawrockiego - zdobył ją Paweł Kucharczyk.

Skład Lecha Poznań (za stroną internetową Lecha)

Dąbrowski - Zagórski, Nawrocki, Banaszak, Szubertowski - Mróz (Friska), Janasik (65. Pawlicki) - Chodyna (60. Mateusz Spychała), Maciej Spychała, Tomczyk (75. Puchacz) - Kurminowski

Ponieważ Pogoń Szczecin przegrała u siebie 0:2 z Ruchem Chorzów, poznaniacy zbliżyli się do niej na jeden punkt. W grupie wschodniej prowadzi Jagiellonia Białystok przed Legią Warszawa, SMS Łódź i Cracovią Kraków.