Maraton. Monika Stefanowicz z brązowym medalem w Korei Południowej, Henryk Szost piąty

Monika Stefanowicz z Grunwaldu Poznań zdobyła brązowy medal Światowych Igrzyskach Wojskowych CISM w Mungyeongu w Korei Południowej. Henryk Szost z Grunwaldu Poznań zajął piąte miejsce

Reprezentantka Grunwaldu Poznań przybiegła na metę w Korei Południowej za Polką Iwoną Lewandowską z Włocławka, która zdobyła złoty medal oraz za Chinką Ma Yugui. Zwycięzczyni uzyskała czas 2:31.16.

W Mungyeongu rozdano także medale klasyfikacji drużynowej. Tutaj Polska zwyciężyła w łącznym czasie 7:41.34, Chinki uległy Polkom o ponad 10 minut (7:52.10)

Wśród mężczyzn Marcin Chabowski zdobył srebrny medal rezultatem 2:15.38, o 30 sekund szybszy był Alemu Bekele z Bahrajnu, mistrz Azji na 10 000 m (rekord życiowy 27:56.20), trzecie miejsce zajął Kenijczyk Chumba Linus Kipwambok (niegdyś przeszkodowiec z życiówką 8:11.98). Henryk Szost ukończył rywalizację na piątej pozycji z wynikiem 2:17.43. Drużynowo zespół Polski triumfował w łącznym czasie 6:51:25, zawodnicy z Ekwadoru byli wolniejsi o ponad 16 minut (7:07:26), brąz wywalczyli Kenijczycy (7:08:03). Trudne warunki na trasie spowodowały, że sześć z 15 drużyn zostało zdekompletowanych.