Broniarze walczyli, jednak nic nie ugrali. Legia II lepsza od radomian

Przez niemal całe spotkanie piłkarze Broni Radom grali przeciwko Legii II Warszawa w osłabieniu. Ostatecznie zespół ze stolicy wygrał w Radomiu różnica dwóch goli.

W 20 sekundzie meczu o trzecioligowe punkty piłkarze Legii II egzekwowali rzut karny, po tym jak w sytuacji sam na sam bramkarz gospodarzy Mateusz Matracki faulował szarżującego zawodnika rywali. Sędzia spotkania ukarał miejscowych podwójnie, bo oprócz jedenastki, golkiperowi pokazał czerwoną kartkę. Do bramki Broni wszedł zmiennik Paweł Młodziński, który obronił strzał z "wapna"!

Do przerwy, grający w osłabieniu podopieczni trenera Tomasza Dziubińskiego, jakoś się trzymali. Ataki legionistów defensywa Broni powstrzymywała, a gdy tylko nadarzała się okazja, ofensywa inicjowała kontry. Niestety dla gospodarzy strzały Dawida Sali i Mateusza Dziubka były nieskuteczne.

Po zmianie stron, a konkretnie w 50 minucie Broń miała rzut rożny, po którym rywale wyszli z kontrą. Dośrodkowanie z prawej strony pola karnego spożytkował Michał Suchanek, trafiając obok bezradnego Młodzińskiego. Na 2:0 podwyższył Konrad Michalak. Trzeba przyznać, że w tej sytuacji przeciwnicy wymienili kilka podań bez przyjęcia, po czym strzelec wykończył wzorowy atak.

Po drugim ciosie Broniarze nie położyli się na boisku, prosząc o łagodny wymiar kary. Dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku i na 10 min. przed upływem regulaminowego czasu mieli wyborną szansę. Za zagranie futbolówki ręką w polu karnym arbiter podyktował karnego. Niestety, pomocnik Broni Wajih Bouchniba strzelił źle i golkiper legionistów odbił uderzenie.

Do końca rywalizacji rezultat nie uległ zmianie, a to oznacza że Broń zaliczyła piątą porażkę w bieżących rozgrywkach III ligi.

Broń Radom - Legia II Warszawa 0:2 (0:0). Bramki: Suchanek (51.), Michalak (72.).

Broń: Matracki - Krukowski (83. Jakubczyk), Skórnicki, Sala (70. Nowosielski), Wicik, Leśniewski, Dziubiński, Bouchniba, Kowalski, Dziubek (46. Kaszubowski), Więcek (1. Młodziński).