Warta Poznań miażdży na wyjeździe. Aż pięć bramek i trzy czerwone kartki!

Piłkarze Warty Poznań wygrali 5:0 z Wdą Świecie w meczu dziesiątej kolejki grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi. Z siedmioma zwycięstwami i trzema remisami zieloni są liderem rozgrywek.
To świetny tydzień dla drużyny Tomasza Bekasa. W środę wygrała ona 6:0 z Lechią Kostrzyn w okręgowym Pucharze Polski, a teraz świetnie wywiązała się z roli faworyta i lidera w III lidze - rozbiła 5:0 Wdę Świecie. To rekordowo wysokie zwycięstwo ligowe poznaniaków w tym sezonie i najwyższe od ponad roku. Pod koniec września 2014 roku Warta Poznań rozgromiła u siebie 7:1 Chełminiankę Chełmno.

W Świeciu aż do 45. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. W doliczonym czasie gry Wojciech Onsorge wykorzystał jednak rzut karny i było 1:0 dla gości. Po zmianie stron piłka dość systematycznie lądowała w siatce bramki gospodarzy. W 52. minucie gola strzelił Krzysztof Biegański, w 61. Michał Ciarkowski (z rzutu karnego), w 79. minucie Miłosz Brylewski, a trzy minuty przed końcem wynik ustalił Michał Ciarkowski.

Nie bez znaczenia przy tak okazałej wygranej jest fakt, że gospodarze kończyli mecz w... ósemkę. Tuż przed końcem pierwszej połowy czerwone kartki zobaczyli dwaj piłkarze Wdy (jeden za dwie żółte), a po godzinie gdy sędzia usunął z boiska trzeciego gracza zespołu ze Świecia.