Developres Rzeszów wygrywa po raz trzeci. KSZO pokonane na Podpromiu [ZDJĘCIA]

Trzecie zwycięstwo w trzecim meczu Turnieju o Puchar Firmy Developres odniosły rzeszowskie siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. W sobotę zespół trenera Mariusza pokonał KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Trener Developresu SkyRes Rzeszów Mariusz Wiktorowicz w sobotnim meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wystawił ofensywną "szóstkę". Na przyjęciu zagrała Joanna Kapturska, która w rzeszowskiej drużynie grała do tej pory jako atakująca. Jej pozycję zajęła Magda Jagodzińska. - Chcieliśmy sprawdzić jedną rzecz wynikającą z kontuzji Nikoliny Jelić. Na przyjęciu zagrała Kapturska, przez to chcieliśmy uzyskać bardziej ofensywny styl grania na skrzydle w ataku. Wypadło to bardzo dobrze, mimo słabszego przyjęcia w całym spotkaniu - powiedział po meczu trener Developresu.

Jego zespół pewnie wygrał pierwszego seta. Pozwolił w nim ugrać siatkarkom KSZO tylko 14 punktów. Potem zaczęły się problemy w przyjęciu, które w całym meczu wyniosło 34 procent. - Pierwszy set był pod nasze dyktando i taką siatkówkę chcemy oglądać. W drugim secie zacięło się przyjęcie. Straciliśmy cierpliwość w akcjach na przyjęciu. O tym często rozmawiamy i staramy się aby jak najszybciej wychodzić pozytywną akcją - przyznał trener Wiktorowicz, którego drużyna przegrała drugą odsłonę do 20.

Ostatnie słowo należało jednak do gospodyń. Wygrany do 21 set, głównie dzięki dobrej skuteczności w ataku i grze blokiem, dał trzecią wygraną w turnieju na Podpromiu. - -Atak ze skrzydła powyżej 60 procent, mimo nieregularnego przyjęcia więc można być zadowolony. Środkowe również zostały fajnie wykorzystane. Magda Hawryła atakowała z 64 procentową skutecznością, a Ana Otasević z 62 procentową skutecznością. Dobrze graliśmy też zagrywką, co przełożyło się na 13 bloków. Graliśmy mądrze w ataku i popełniliśmy tylko 12 błędów własnych - podsumował trener rzeszowskiego zespołu.

Developres w niedzielę na zakończenie zagra z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna (godz. 12:15). Drużyna trenera Bogdana Serwińskiego jak dotąd w Rzeszowie wygrała dwa spotkania bez straty seta.