Maciej Skorża nowym trenerem Wisły Kraków?

Trener Lecha Poznań zastąpi Kazimierza Moskala? Maciej Skorża otrzymał propozycję objęcia Wisły Kraków - informuje poznan.sport.pl.
Facebook? » | A może Twitter? »


Lech Poznań pod wodzą Skorży radzi sobie w tym sezonie fatalnie. Mistrz Polski z pięcioma zdobytymi punktami zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy. Według informacji poznan.sport.pl w najbliższych dniach w Lechu ma dojść do zmiany szkoleniowca. Więcej na ten temat tutaj.

Umowa ze Skorżą ma zostać rozwiązana, a na stanowisku trenera Lecha zastąpi go Jan Urban. Rozmowy ze Skorżą mają nie być trudne, bo szkoleniowiec ma już ofertę powrotu do Wisły Kraków, gdzie miałby zastąpić Kazimierza Moskala.

Pogłoski o rychłym zwolnieniu Moskala pojawiały się od kilku tygodni. Możliwe jednak, że poprowadzi zespół do końca rundy jesiennej - trenerzy ekstraklasy w ciągu jednej rundy mogą prowadzić tylko jeden klub w tej samej klasie rozgrywkowej, więc Skorża mógłby pojawić się na ławce Wisły dopiero wiosną.

Zatrudnienie Skorży oznaczałoby jednak również, że Wisła będzie miała na utrzymaniu aż trzech trenerów. Wciąż płaci bowiem Franciszkowi Smudzie, który - podobnie jak Moskal - ma podpisaną umowę do końca obecnego sezonu.