Eliminacje Euro 2016. Paulus Arajuuri z Lecha Poznań kontuzjowany! Nie zagra w ostatnim meczu Finlandii?

Paulus Arajuuri nie dokończył meczu reprezentacji Finlandii z Rumunią w eliminacjach mistrzostw Europy 2016. Obrońca Lecha Poznań doznał kontuzji pachwiny.
Paulus Arajuuri został zdjęty z boiska już w 62. minucie meczu Finlandii z Rumunią. Stoper "Kolejorza" opuszczał plac gry przy wyniku bezbramkowym. Chwilę potem jego drużyna wyszła na prowadzenie 1:0, ale w samej końcówce spotkania po błędzie w obronie Rumunia doprowadziła do wyrównania i Finowie ostatecznie stracili szanse na awans do Euro 2016.

Paulus Arajuuri jest bardzo chwalony w ojczyźnie, przez miejscowe media nazywany "najlepszą miotłą" w obronie Huuhkajat (przydomek reprezentacji Finlandii). Dlatego przedwczesna zmiana Arajuuriego w spotkaniu z Rumunią była zaskoczeniem dla fińskich mediów. Po meczu trener Markku Kanerva wyjaśnił jednak, że zmiana obrońcy Lecha Poznań była wymuszona urazem pachwiny. Fińskie media spekulują, że kontuzja wykluczy Paulusa Arajuuriego z niedzielnego meczu z Irlandią Północną, kończącego eliminacje Euro 2016. Gotowy na występ jest drugi z lechitów w kadrze Suomi, Kasper Hämäläinen.

Choć Finlandia nie ma już szans na wyjazd na mistrzostwa Europy we Francji, to zwycięstwem nad Irlandią Północną (która jest pewna awansu) może przesunąć się na 45. miejsce w rankingu FIFA, najwyższe od 2007 roku. Mecz Finlandii z Irlandią Północną w niedzielę o godz. 18 (czasu polskiego) w Helsinkach.