Rajder sezonu? W Gorzowie zapewniają, że Bartek Zmarzlik! [WIDEO]

W poniedziałek żużlowa PGE Ekstraliga będzie miała swoje święto - uroczystą galę, na której zostaną wręczone ?Szczakiele? dla najlepszych żużlowców sezonu. Na jedną ze statuetek ma szansę młodzieżowiec Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Nasz 20-latek do finału Rajdera Sezonu 2015 awansował po osobnym głosowaniu, walczy tam z Martinem Vaculikiem (Unia Tarnów), który był najlepszy w kwietniu, Piotrem Pawlickim (Unia Leszno), triumfującym w maju i czerwcu oraz z Januszem Kołodziejem (Unia Tarnów), najlepszym żużlowcem lipca, sierpnia i września. Głosy można oddawać do poniedziałku pod tym linkiem.

Bartek Zmarzlik znakomitymi występami z pewnością zasłużył na jedno z wyróżnień. Rewelacyjnie jeździł w lidze, jako pierwszy gorzowianin w historii został indywidualnym mistrzem świata juniorów, jeszcze jako młodzieżowiec będzie reprezentował Polskę w cyklu Grand Prix 2016.

Poniżej można zobaczyć animację jaką przygotowali Mariusz Kaczmarek i Marcin Sępołowicz z Pracowni Meszuge z Kostrzyna nad Odrą. Pierwszy z nich był na ostatnim juniorskim finale w Pardubicach. Tak właśnie zainspirowało go złoto Bartka.Podsumowanie rozgrywek w 2015 roku odbędzie się na Gali PGE Ekstraligi, którą w najbliższy poniedziałek od godz. 20 będzie można zobaczyć w nSport+. Tam w ośmiu kategoriach zostaną przyznane "Szczakiele". Nazwa okolicznościowej statuetki została wybrana na cześć pierwszego polskiego mistrza świata na żużlu Jerzego Szczakiela, który wygrał złoto w 1973 roku.

20-latek ze Stali już nie musi śnić o złocie [WIDEO, MISTRZOWSKA GALERIA]