Drużyny z Akademii Lecha Poznań pokonały rówieśników z Berlina

Dwa zespoły juniorów młodszych Lecha Poznań pokonały swoich rówieśników z klubu Tennis Borussia Berlin w grach kontrolnych, które odbyły się w Berlinie.
Drużyna juniorów młodszych "Kolejorza" B1 prowadzona przez trenera Przemysława Małeckiego wygrała z TeBe Berlin 2:1, zdobywając bramkę z rzutu karnego w końcówce spotkania. Nieco młodsi zawodnicy z zespołu juniorów młodszych B2 pod wodzą trenera Bartosza Bochińskiego zwyciężyli rówieśników z Niemiec aż 5:2. - Na pewno mecz był na wyższych obrotach niż te, które rozgrywamy w Polsce. Z zagranicznymi zespołami musimy wykazać się większą determinacją, szybszą grą, a nie tak jak w Polsce, gdzie przyjeżdżamy do jakiegoś klubu i wygrywamy 10:0 - mówił w rozmowie z Lech TV zawodnik Jan Sieracki.

Oba zespoły Lecha na co dzień nie mają rywalizacji w ligach wojewódzkich, a Centralna Liga Juniorów Młodszych wystartuje dopiero wiosną. Z tej okazji działacze poznańskiej akademii organizują co jakiś czas mecze kontrolne z drużynami z zagranicy. Wkrótce lechici zmierzą się także HSV Hamburg i MSK Żilina.

U17: TeBe Berlin - Lech Poznań 1:2 (0:1)

Bramki: Szota, Kryg (karny)

Lech: Bartosz Mrozek - Szota Serafin, Jan Sieracki (41. Jakub Borowiak), Szymon Zalewski (60. Jakub Bartłomiejczak), Marcin Grabowski (60. Paweł Graczyk) - Marcin Maćkowiak, Jakub Moder, Łukasz Norkowski (41. Mateusz Skrzypczak) - Tymoteusz Klupś (70. Michał Goliński), Łukasz Adamczak, Hubert Sobol (41. Eryk Kryg).

U15: TeBe Berlin - Lech Poznań 2:5 (1:3)

Bramki: Burman, Kamiński, Kobacki, Janiak, Nowak

Lech: Łukasz Benedykciński, Bartłomiej Burman, Karol Smajdor, Wiktor Pleśnierowicz, Kacper Andrzejewski, Bartosz Talar, Kacper Janiak, Jakub Białczyk, Oskar Nowak, Jakub Kamiński, Olaf Kobacki.