Szlachetna Paczka. Krzysztof Ignaczak i Mateusz Cetnarski w roli trenerów

Mistrz świata w siatkówce i piłkarz Cracovii przeprowadzili trening dla wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w krakowskiej Tauron Arenie.
Zajęcia rozpoczęły się oczywiście od rozgrzewki. Wszyscy chętnie powtarzali ćwiczenia pokazywane przez utytułowanych sportowców. Nie przeszkodziła w tym nawet chwilowe problemy z oświetleniem. - Zdarzało mi się już ćwiczyć w ciemności. To było w ośrodku w Spale. Trochę trudno było odbić piłkę, ale nie narzekałem - śmiał się Ignaczak.

Następnie uczestnicy podzielili się na dwie drużyny, których kapitanami byli sportowi goście. Więcej chętnych było do grania w siatkówkę. - Z Ignaczakiem trenowało się z przyjemnością. Usłyszałam nawet, że jestem urodzoną siatkarką, co podbudowało moje ego - stwierdziła Gabriela, wolontariuszka Akademii Przyszłości.

Niektórzy przyszli też po to, aby zagrać z Cetnarskim. - Zdecydowanie wolę piłkę nożną i jestem zadowolona, że mogłam zagrać z profesjonalnym piłkarzem. Ćwiczenia, pokazywane podczas treningu nie były zbyt trudne, więc bez problemów dałam sobie z nimi radę - ocenia Ania, wolontariuszka ,,Szlachetnej Paczki''.

Dla uczestników była to okazja nie tylko do poćwiczenia z idolami swojego ciała, ale także serca. - Już niedługo rozpoczną spotkania z potrzebującymi rodzinami. Czeka ich wiele wyzwań i mam nadzieję, że takie słowa wsparcia od znakomitych sportowców pomogą im poradzić sobie z nimi wszystkim - uważa Aleksandra Lągawa ze Szlachetnej Paczki.

Spotkanie zakończyło się meczem drużyn obu sportowców, po którym chętni mogli jeszcze porozmawiać i wykonać pamiątkowe zdjęcia ze swoimi idolami.