Pechowy Hołowczyc szósty na torze Istambuł F1 Park

Swój najlepszy wynik w historii występów w rallycrossie zanotował w weekend Krzysztof Hołowczyc. Olsztynianina na torze w Istambule nie ominęły jednak przygody.
Zawody rozgrywane na torze Istambuł F1 Park zaliczane były do prestiżowego cyklu RX Lites. Co ciekawe, popularny "Hołek" udziału w tej imprezie omal nie zakończył w kwalifikacjach. W sobotę podczas drugiego wyścigu brał bowiem udział w kolizji i uszkodził swoją rajdówkę.

To nie podłamało olsztynianina, który potem pojechał znakomicie, odrobił straty do rywali i pewnie awansował do półfinału. W nim również spisał się bardzo dobrze zajmując trzecie miejsce, tuż za utytułowanymi Szwedem Kevinem Hansenem i Brytyjczykiem Tomem Onslow-Cole'em.

Nic więc dziwnego, że z dużymi nadziejami wystartował w wielkim finale. Niestety, Krzysztof Hołowczyc znów nie miał szczęścia. Na pierwszym zakręcie toru Istambuł F1 Park jego auto zostało z impetem uderzone z tyłu przez samochód prowadzony przez Norwega Joachima Hvaala. W efekcie Polak rywalizację kończył z przebitą oponą i spadł na ostatnią szóstą pozycję. Choć trzeba przyznać, że mimo niesprawnej rajdówki, przez trzy okrążenia dzielnie walczył z reprezentantem Szwecji Kevinem Erikssonem (dotychczasowym wiceliderem pucharu RX Lites).

W Turcji ostatecznie triumfował Norweg Thomas Bryntesson przed kolejno Hansenem i Onslow-Cole'em. - Jestem bardzo zadowolony, odnalazłem wreszcie właściwe tempo - mówił na mecie olsztynianin (za holek.pl). - Oczywiście pojawia się w głowie myśl, że gdyby nie dwie kolizje to mogło być zdecydowanie lepiej. Podczas finału do pierwszego zakrętu wchodziłem jako czwarty, szukając luki w stawce, żeby się tam wepchnąć. Nagle silne uderzenie z tyłu. Połamany zderzak i schodzące powietrze z koła. W efekcie wolna jazda i szóste miejsce. Cieszę się z wejścia do finału, ale moje ambicje są trochę większe. Liczę na to, że z wyścigu na wyścig będzie coraz lepiej.

Taki wynik wystarczył, by kierowca z Olsztyna awansował w klasyfikacji generalnej rallycrossowego pucharu RX Lites na siódme miejsce. Kolejną rundę, w której weźmie udział, zaplanowano 17 października we Włoszech.

Finał RX Lites Istambuł1. Thomas Bryntesson6.12,288
2. Kevin Hansen+0,922
3. Tom Onslow-Cole+3,261
4. Joachim Hvaal+18,578
5. Kevin Eriksson+44,317
6. Krzysztof Hołowczyc+49,889
Klasyfikacja generalna RX Lites1. Hansen153
2. Bryntesson142
3. K. Eriksson139
4. Hvaal91
5. Olofsson85
6. Syversen66
7. Hołowczyc59
8. Hultgren55
9. Kaczmarski49
10. O. Eriksson46
Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl.