Warmia Traveland jedzie do Ostródy. Faworyt jest jeden

Po efektownych zwycięstwach w pierwszej lidze, w środę w ramach Wojewódzkiego Pucharu Polski szczypiorniści Warmii Traveland zmierzą się z Orkanem Ostróda. - Chcemy przejść pierwszą rundę i nie powinniśmy mieć z tym większych problemów - mówi Karol Królik, kapitan olsztynian.
Tylko kilka dni na odpoczynek mieli piłkarze ręczni z Olsztyna. Przypomnijmy, że w minioną sobotę w Nidzicy, pokonali Astromal Leszno 26:20. Teraz ich przeciwnikiem w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski będzie Orkan Ostróda, zespół reaktywowany po 20-letniej przerwie.

- Sprawcą całego zamieszania jest prezes naszego klubu Tomasz Zmysłowski - mówi z uśmiechem Bartłomiej Gniadkowski, który sam jest wiceprezesem Orkana i jednocześnie jego zawodnikiem. - Nasza drużyna to połączenie zdolnych i doświadczonych graczy.

Ostródzianie w nadchodzącym sezonie będą występowali w trzeciej lidze i mają ambitne plany. - Naszym głównym założeniem jest wygranie tych rozgrywek - przyznaje Gniadkowski. - Z treningu na trening zgrywamy się coraz lepiej. W ostatnim czasie wygraliśmy sparing z drugim zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku 42:35.

Jak podkreśla wiceprezes Orkana, środowa potyczka z olsztynianami będzie ich dotychczas największym wyzwaniem. - Tanio skóry nie sprzedamy i będziemy walczyć od pierwszej do ostatniej minuty - zapowiada Gniadkowski. - Nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ z różnych przyczyn nie zagra kilku naszych czołowych zawodników.

Dla trenera Warmiaków Giennadija Kamielina pojedynek ten będzie idealną okazją do sprawdzenia graczy, którzy rzadziej występują na zapleczu ekstraklasy. - Dla zmienników to szansa, by się ogrywać w meczu o stawkę - zauważa Karol Królik, rozgrywający olsztynian. - Nam pozwoli to trochę odpocząć. Wiemy, czego możemy się spodziewać po naszych przeciwnikach, ponieważ się znamy. Chcemy przejść przez pierwszą rundę pucharu i nie powinniśmy mieć z tym większych problemów.

Spotkanie Orkan - Warmia odbędzie się w hali przy ul. Kościuszki w Ostródzie o godz.18. Wiadomo już, że zwycięzca tej konfrontacji w kolejnym etapie WPP zmierzy się u siebie z pierwszoligowym zespołem Meble Wójcik Elbląg.

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl.