Stal Mielec pokonała Nadwiślana Góra. Siarka Tarnobrzeg rozbita w Radomiu

Stal Mielec w 11. kolejce pokonała na wyjeździe Nadwiślana Góra 3:1. Z bagażem czterech bramek wracają natomiast z Radomia piłkarze Siarki Tarnobrzeg, którzy przegrali z Radomiakiem.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Jakub Żubrowski, pomocnik Stali Mielec przed niedzielnym meczem z Nadwiślanem Góra zapowiadał, że mielecką drużynę interesują tylko trzy punkty. Stalowcy cel zrealizowali. Grając od 44. minuty z przewagą jednego zawodnika podopieczni trenera Janusza Białka wypunktowali gospodarzy.

Stal musiała w tym meczu odrabiać straty. Gola do szatni zdobył bowiem Dawid Ogrocki, który po zagraniu Arkadiusza Kowalczyka z bliska wpakował piłkę do siatki gości. Wyrównał w 68. minucie Łukasz Żegleń. Wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko pomocnik wykorzystał błąd bramkarza Nadwiślana, Tomasz Loski i głową skierował futbolówkę do bramki. Trzy minuty później Stal wyszła na prowadzenie. Dziewiątego gola w tym sezonie zdobył Sebastian Łętocha. Nadwiślana dobił w końcówce Andreja Prokić. Serb dobił strzał Mateusza Cholewiaka i przypieczętował zwycięstwo drużynie z Mielca.

NADWIŚLAN GÓRA3 (1)
STAL MIELEC1 (0)
Bramki: Ogrocki (45.) - Żegleń (68.), Łętocha (71.), Prokić (85.)

Nadwiślan: Loska - Pietraszko, Jarosz, Bedronka, Wójcik Ż Ż CZ - Kaszok, Piwowarczyk (63. Musiolik), Ogrocki (79. Widuch), Matysek, Bętkowski Ż (59. Tront) - Kowalczyk (45. Grzesik).

Stal: Libera - Zalepa, Bierzało Ż Ż CZ, Duda, Sulewski - Żubrowski, Nowak, Prejs (61. Żegleń Ż), Prokić, Getinger - Łętocha (74. Cholewiak Ż).

Nie popisali się natomiast piłkarze Siarki Tarnobrzeg. Zespół trenera Włodzimierza Gąsiora w drugiej połowie meczu z Radomiakiem Radom dał sobie wbić aż cztery gole i zanotował trzecią porażkę w tym sezonie.

Wynik spotkania otworzył Brazylijczyk Leandro. Za chwilę Dariusz Brągiel wykorzystał sytuację sam na sam z Kamilem Beszczyńskim i było 2:0. W końcówce gospodarze dobili siarkowców. Najpierw celnym strzałem popisał się Przemysław Śliwiński, a w doliczonym czasie gry czwartego gola dla beniaminka II ligi zdobył były piłkarz Siarki, Michał Chrabąszcz.