Drozd i Myśliwiecki upolowali Orła na Arenie Lublin [ZDJĘCIA]

Motor bez większych problemów pokonał przedostatni zespół III ligi - Orła Przeworski. Dobrą skutecznością popisał się Filip Drozd, który dwa razy znalazł sposób na pokonanie bramkarza gości. Również dwie bramki zdobył Paweł Myśliwiecki, który na ostatni kwadrans zastąpił Drozda.
Trener Dominik Nowak wyciągnął wnioski po kompromitującej porażce w ostatniej kolejce z Piastem Tuczempy (0:1). W podstawowej jedenastce wybiegło zaledwie pięciu zawodników, którzy zaczęli mecz od pierwszej minuty w malutkiej miejscowości na Podkarpaciu. Na uwagę zwraca fakt powrót na ligowe boiska Aleksandra Komora. Dla utalentowanego obrońcy był to pierwszy występ w III lidze od listopada poprzedniego roku. Od tego czasu leczył poważną kontuzję.

Orzeł Przeworsk do tej pory zdobył zaledwie cztery punkty, ale w lubelskim zespole panowała pełna mobilizacja. - Może i teoretycznie jest to dużo słabsza drużyna, ale mamy już nauczkę po Piaście, że nie wolno nikogo przed meczem skreślać - mówił przed spotkaniem Kamil Stachyra.

Od samego początku to Motor był stroną dominującą, ale żółto-biało-niebieskim ciężko było przebić się przez obronę ekipy z Podkarpacia. Mur skruszał dopiero w 33. minucie. Filip Drozd świetnie obrócił się z piłką w polu karnym i nie miał kłopotów z pokonaniem Roberta Kurosza. Motor próbował jeszcze przed przerwą dobić rywali, ale kolejne próby Drozda czy Tomasza Tymosiaka mijały cel. Co więcej, to goście mogli niespodziewanie zdobyć bramkę. Poza polem karnym dryblować próbował Krzysztof Żukowski. Zrobił to jednak nieudolnie i Kamil Kołodziej był bliski wyrównującego gola.

Trzy minuty po przerwie Drozd podwyższył rezultat, wykorzystując podanie Damiana Falisiewicza. Były napastnik Stali Kraśnik zdobył tym samym piątego gola na trzecioligowym froncie. Od tego momentu piłkarze Nowaka spokojnie kontrolowali przebieg gry. Swoje szanse miał Maciej Wojczuk i Piotr Piekarski.

Na 3:0 podwyższył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tymosiaka Paweł Myśliwiecki, który ledwie trzy minuty wcześniej pojawił się na boisku. Ten sam zawodnik wykorzystał kontratak i ustalił wynik spotkania.

Motor wygrał już siódmy mecz na Arenie Lublin. Dzięki temu lublinianie są liderem III ligi i mają trzy punkty przewagi nad Resovią (mecz mniej), cztery nad Karpatami Krosno i pięć nad Stalą Rzeszów (mecz mniej).