Sport.pl

Wisła nie zwalnia biegu. Jeden gol zdecydował

Wisła Puławy jest niepokonana w rozgrywkach II ligi od sześciu spotkań. Tym razem sposobu na podopiecznych Bohdana Bławackiego nie znaleźli piłkarze Okocimskiego Brzesko.
Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Mateusz Olszak. Napastnik, który w poprzednim sezonie imponował skutecznością na trzecioligowych boiskach w barwach Chełmianki (15 goli), coraz pewniej czuje się w drugiej lidze. Na razie Olszak pojawia się na boisku głównie z ławki, ale gol zdobyty w meczu z Okocimskim był jego drugim w ostatnich dwóch spotkaniach. Tym razem Olszak na murawie pojawił się na dziesięć minut przed tym, gdy pewnym strzałem z dziesięciu metrów dał Wiśle wygraną.

W tym momencie goście grali już w przewadze. Kilka minut wcześniej czerwoną kartkę ujrzał Paweł Pyciak (dwie żółte kartki w trzy minuty) i Okocimski ostatnie 20 minut grał w osłabieniu.

Dzięki zwycięstwu Wisła przynajmniej do niedzieli będzie wiceliderem II-ligowej tabeli.Okocimski0(0)
Wisła1(0)
Bramka: Olszak (77.)

Can-Pack Okocimski Brzesko: Kozioł - Pyciak Ż/CZ(70.), Jacek, Wawryka, Kasprzyk, Kurzywilk Ż (63. Baran), Lewinski, Wojcieszyński, Janik (78. Bryła Ż), Białkowski, Glushko (73. Jaworśkyj).

Wisła Puławy: Penkovets - Turzyniecki Ż, Budzyński, Pielach, Lisiecki (67. Olszak), Sedlewski, Nowak Ż (82. Gusocenko), Szczotka (85. Wiejak), Charzewski (59. Kanarek), Głaz Ż, Niezgoda.